iphone 12 mini

Apple má budúci rok predstaviť vôbec najlacnejší iPhone, snímač odtlačkov prstov vraj poputuje pod displej

iPhone mini sa budúci rok zrejme neukáže.

Apple sa pomaly pripravuje na predstavenie najnovšieho radu svojich celosvetovo obľúbených smartfónov, iPhone 13. O chystaných zariadeniach už čo-to vieme, vrátane cien. Postupne sa však začíname dozvedať informácie aj o modeloch naplánovaných na budúci rok, ktoré by mali debutovať ako séria iPhone 14.

Známy a overený analytik Ming-Chi Kuo tvrdí, že rad iPhone 14 bude pozostávať z dvoch 6,1-palcových a dvoch 6,7-palcových modelov. K tomu však dodáva, že jedno z chystaných 6,7-palcových zariadení bude vôbec najlacnejší veľký iPhone, aký kedy Apple vyrobil. No čerstvé informácie upozornil server 9to5Mac.

Ak sa pozrieme na aktuálne verzie, 6,7-palcový iPhone 12 Pro Max stále vychádza na sumu výrazne prevyšujúcu 1 000 €. O rok by to mala cena iPhone podliezť túto 4-cifernú hranicu. Konkrétne sa hovorí o čiastke nižšej ako 900 amerických dolárov. Nie je však úplne isté, či analytik myslí top-end model v podobe Pro Max alebo lacnejšiu 6,7-palcovú verziu.

TIP REDAKCIE
Louvre z pohodlia domova či grilovačka s televízorom Terrace? So Samsungom sa to dá!

Okrem toho sa dozvedáme, že na rok 2022 Apple neplánuje vydať žiadny 5,4-palcový iPhone mini. A niet sa čo čudovať, nakoľko aj pri aktuálnej generácii sa tento variant netešil zrovna veľkej popularite, pričom výrobca nedávno oficiálne ukončil jeho výrobu.

Foto: Apple

iPhone 14: Apple chystá nižšiu cenu, snímač odtlačkov prstov pod displejom a výkonnejší širokouhlý fotoaparát

Hlavnými faktormi rastu v rámci budúcoročných iPhonov tak má byť predovšetkým nižšia cena veľkého iPhone. Kuo však spomína aj možnú implementáciu snímača odtlačkov prstov pod displej a kvalitnejší širokouhlý 48 Mpx snímač pre top-end modely.

Zlacnenie väčšieho iPhone je zo strany Apple vítaný a chvályhodný krok. Konkurenčné firmy vyrábajú čoraz väčšie, no v mnohých prípadoch aj čoraz lacnejšie zariadenia. Nápor z vonkajšieho prostredia je teda veľmi silný, čo znamená, že Apple musí reagovať. A podľa všetkého zvolil ten najlepší možný spôsob.

Aktuálna cena modelu iPhone 12