airtags

Apple posilňuje bezpečnosť prívesku AirTag, chystá sa aj aplikácia pre Android

Dočkať by sme sa jej mali ešte tento rok.

Apple koncom apríla predstavil konkurenta pre SmartTag od Samsungu, inteligentný prívesok AirTag. Ide o sledovacie zariadenie, ktoré si užívateľ môže zavesiť alebo vložiť kamkoľvek chce a následne prostredníctvom smartfónu sledovať jeho polohu. Dnes sa dozvedáme, že spoločnosť posilňuje svoj prívesok, a to predovšetkým v oblasti bezpečnosti. To však ale nie je jediná potešujúca novinka, ktorej sme sa dočkali.

Apple pri AirTag vylepšuje ochranu súkromia a prispôsobuje čas, ktorý zaberie prívesku vydať varovný zvuk, keď sa príliš vzdiali od polohy užívateľa. To ale nie je všetko. Ešte tento rok by sme sa mali dočkať plne funkčnej aplikácie pre Android, píše publikácia 9to5Mac. Aktualizácia firmvéru, ktorá v sebe zahŕňa dve vyššie uvedené vylepšenia, sa začala šíriť včera, pričom užívateľom sa automaticky stiahne hneď, ako sa AirTag ocitne v blízkosti pripojeného smartfónu iPhone.

Čo sa týka prispôsobenia alarmu, ktorý sa spustí po prílišnom vzdialení prívesku od majiteľa, po novom bude AirTag vydávať zvuk náhodne, a to v intervale od 8 do 24 hodín. Pôvodne varujúci zvuk vydával viac ako 3 dni.

Aplikácia pre Android bude obmedzená

Okrem toho Apple pracuje aj na plne funkčnej aplikácii pre OS Android, ktorá bude schopná detegovať nielen blízky AirTag, ale aj iné zariadenia spadajúce do siete Find My. Vyzerá to však, že ďalej jej kapacity siahať nebudú, a teda že neumožní užívateľom smartfónov s Androidom nastavovať a používať inteligentný prívesok od Apple. Budú ho môcť len detegovať za účelom varovania v prípade, ak by bol použitý na ich sledovanie. Aplikácia by mala na trh doraziť neskôr tohto roku.

airtags
Foto: Apple

Opatrenia Apple neboli až tak efektívne, prezradil test

Vydanie aktualizácie firmvéru môžeme chápať ako priamu reakciu na pochybnosti spojené s bezpečnosťou AirTag. Ako totiž počas vlastného testovania zistil server Washington Post, sledovanie ľudí prostredníctvom prívesku bolo až “strašidelne jednoduché”, a to aj napriek bezpečnostným opatreniam, ktoré Apple uplatnil.