Sklamanie Samsungu: S Pen pri Galaxy S21 Ultra vraj nezožal taký úspech, ako sa predpokladalo

Ďalší dôvod pre návrat Galaxy Note?

Ešte minulý rok sa začali objavovať špekulácie, že Samsung končí so svojím populárnym radom Galaxy Note. Neskôr sa tieto predikcie čiastočne potvrdili so správou, že nový model v podobe Galaxy Note 21 príde, no nie v bežnom časovom období. Pravdepodobne totiž debutuje až budúci rok.

Jednou z najväčších zmien, ktoré viedli ľudí k domnienke, že Samsung skutočne končí s radom Galaxy Note, bola implementácia podpory pre inteligentné pero S Pen do jednej z troch vlajkových lodí, ktoré nám výrobca predstavil v polovici januára. Reč je o rade Galaxy S21, konkrétne o modeli Galaxy S21 Ultra.

Samsung Galaxy S21 Ultra
Foto: Samsung

S Pen ako jeden z dôvodov pre návrat Galaxy Note?

Prečo vlastne Samsung definitívne nezrušil rad Galaxy Note, ale ho len dočasne odstavil? Práve S Pen môže byť tou konkrétnou odpoveďou. Ako píše server Android Authority odvolávajúci sa na tvrdenie informátora vystupujúceho ako Tron, popularita S Pen pri Galaxy S21 Ultra údajne nie je taká vysoká, ako gigant pôvodne predpokladal. Mohlo teda ísť len o akýsi experiment.

Galaxy Note možno neskončil definitívne preto, lebo si Samsung nebol istý, ako to bude vyzerať s perom a vlajkovou loďou z radu Galaxy S. A keďže experiment, aspoň podľa toho, čo naznačuje informátor, nebol úspešný, existuje o jeden dôvod navyše vrátiť obľúbenú sériu späť k životu.

Nevydarený experiment Samsungu

Dôvodov pre neúspech S Pen pri Galaxy S21 Ultra môže byť viacero. Keď si vezmeme Note, inteligentné pero prichádzalo spolu so zariadením, pričom ho bolo vždy možné vložiť priamo do dedikovaného slotu v tele smartfónu. Ani jedno pri Galaxy S21 Ultra neplatí. Pero si musíte zakúpiť samostatne, pričom ho ani nemáte kam uložiť, ak si nezakúpite špeciálne puzdro. A asi ten najhlavnejší faktor – nie každý ho používa, a teda je zrejmé, že mnohí si ho jednoducho nezakúpia. Nemajú prečo.

Galaxy S21 Ultra taktiež podľa všetkého nie je najpredávanejším modelom so série. Prvú priečku, aspoň na domácom trhu, obsadil štandardný Galaxy S21 s 52-percentným podielom na trhu. Ultra nasledoval až potom, a to s 27-percentným podielom.

Pochopiteľne, uvedené informácie treba brať s veľkou rezervou, nakoľko väčšina vyplýva len z predpokladov informátora.

Aktuálna cena Samsung Galaxy S21 Ultra