smarttag

Samsung vylepšuje SmartTag tak, aby sa nedal zneužiť na špehovanie

Systém vyhľadá aj prívesky, ktoré vám nepatria.

Začiatkom roka predstavil Samsung lokalizačné prívesky SmartTags, ktoré si môžete pripnúť na kľúče alebo trebárs peňaženku. Ak tieto dôležité predmety náhodou stratíte či niekde zabudnete, pomocou svojho smartfónu a funkcie SmartThings Find ich ľahko vyhľadáte.

Samsung neskôr k základnej sade príveskov pridal aj model SmartTag+, ktorý vďaka technológiám Bluetooth Low Energy (BLE) aj ultra-wideband (UWB) umožňuje ešte presnejšiu lokalizáciu.

Niekedy v najbližších týždňoch dostanú používatelia týchto príveskov dve nové funkcie, uvádza Samsung.

smarttag
Foto: Samsung

Tou prvou je podpora pre digitálnu asistenciu Bixby a jej hlasové ovládanie. Proces vyhľadávania zapatrošenej veci budú môcť používatelia započať pomocou hlasového príkazu. „Hej Bixby, kde je moja peňaženka?“ Takto nejak by to malo fungovať.

Druhá nová funkcia povýši bezpečnosť. V SmartThings Find pribudne voľba pre vyhľadávanie neznámych značiek, resp. príveskov SmartTags vo okolí používateľa. Unknown Tag Search tak dokáže zistiť, či sa s vami nepohybuje prívesok, ktorý vám nepatrí.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Tesla má na Slovensku postaviť Gigafactory! Vyrábať v nej chce najdrahšie modely

Takýmto spôsobom sa môže používateľ uistiť, či mu niekto nenápadne nevložil prívesok do batohu s cieľom sledovať jeho pohyb a polohu.

Údaje v SmartThings Find sú šifrované a chránené náhodným identifikátorom, ktorý sa obmieňa každých 15 minút. Aj napriek tomu je ďalšia vrstva ochrany určite vítaná.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať