android 12

Android 12 pre vlajkové smartfóny Samsung sa už pripravuje. Dorazí s One UI 4.0

Aktualizácie odštartuje Galaxy S21.

Nová verzia operačného systému Android 12 je v súčasnosti dostupná v 2. beta verzii, ktorú si môžu nainštalovať skúsenejší používatelia vybraných smartfónov značiek ASUS, OnePlus, Oppo či napríklad Xiaomi.

Samsung sa do beta programu nezapojil, čo je škoda, keďže ide o významného hráča trhu. Kórejci však prípravu aktualizácií na Android 12 nepodceňujú. Podľa spoľahlivého informátora Maxa Weinbacha vývojári Samsungu už začali pracovať na aktualizácii pre vlajkový rad Galaxy S21.

Android 12 by mal byť zároveň prekrytý aj novou verziou používateľskej nadstavby One UI, ktorá je predbežne označovaná číselným kódom 4.0. Samsung by mal One UI 4.0 predstaviť na konferencii SDC – Samsung Developer Conference, jej usporiadanie sa očakáva v októbri alebo novembri tohto roka, informuje The Korea Herald.

Nejde o prekvapivé správy. V minulom roku zahájila spoločnosť Samsung distribúciu operačného systému Android 11 s OneUI 3.0 so sériou zariadení Galaxy S20. Smartfóny Galaxy S21 tak budú prvými zo stajne Samsung, ktoré aktualizáciu na Android 12 obdržia.

galxy s21 ultra
Samsung Galaxy S21 Ultra

Aktualizácie sa prvým používateľom vlani ohlásili už začiatkom decembra. Tento rok sa scenár s najväčšou pravdepodobnosťou zopakuje. Ak ste si jeden z posledných vlajkových smartfónov Samsung zakúpili, doručenie stabilnej aktualizácie očakávajte na konci tohto roka.

Prirodzene, Android 12 nie je určený iba pre najnovšie vlajkové lode. Postupne získajú aktualizáciu aj skôr predstavené modely vyšších tried (S20, Note10 a spol.), ako aj zariadenia zo strednej triedy (Galaxy A) či tablety Galaxy Tab.

TIP REDAKCIE
Nová Xperia sa blíži, Sony sľubuje špičkový fotoaparát

Ako vieme, Samsung sa rozhodol vybraným zariadeniam doručovať až tri veľké aktualizácie operačného systému Android. Android 12 tak pre niektoré smartfóny nepredstavuje konečnú zastávku. Napríklad taký Galaxy S20 dostane v budúcom roku aktualizáciu na Android 13.

Kompletný zoznam smartfónov Samsung kompatibilných s OS Android 12 sa zatiaľ na verejnosť nedostal. Je na to ešte príliš skoro. Keďže sa však Samsung v poslednom roku snaží vylepšovať svoje aktualizačné renomé, update by mal pripraviť pre celú hŕstku smartfónov.

V rámci aktualizácií budú uprednostnené novšie a drahšie smartfóny, vlastníci starších a menej prémiových kúskov si budú musieť na aktualizáciu počkať dlhšie, pokiaľ teda Samsung distribúciu tento rok neurýchli.

Ak nepočítame zariadenia Pixel, najrýchlejším inovátorom by sa mohol v roku 2021 stať OnePlus. V minulom roku si zabezpečil prvenstvo vďaka promptnému doručeniu aktualizácie na Android 11 pre dvojicu smartfónov OnePlus 8 a 8 Pro. Jej distribúcia začala prebiehať už v novembri.

Aktuálna cena modelu Samsung Galaxy S21+

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať