Skvelé správy: Samsung bude zlacňovať vlajkovú loď. Čakajte o 400 € nižšiu cenu!

Samsung to so skladacími telefónmi myslí vážne. Zníži im cenu, aby prilákal viac ľudí.

O tom, že sú špičkové vlajkové lode z portfólia spoločnosti Samsung poriadne drahé, niet pochýb. Stačí sa pozrieť na cenu skladacieho smartfónu Galaxy Z Fold 2, ktorý sa na Slovensku začal predávať za 1 999 €. Neskôr ho síce zlacnil, až na aktuálnych 1 224 €, no predávať sa začal naozaj draho.

Samsung už túto stratégiu pri chystanom Galaxy Z Fold 3 pravdepodobne nezopakuje. Z Fold 3 totiž bude stáť menej než jeho predchodca. To, o koľko bude lacnejší je otázkou špekulácií, no prvotné odhady už sú na svete.

O cene chystaných skladacích smartfónov od Samsungu sa špekuluje dlho. Server SamMobile už dávnejšie potvrdil, že má informácie o tom, že za nižšiu cenu sa bude predávať nielen Z Fold 3, ale aj véčkový Z Flip 3.

Samsung Galaxy Z Flip 2
Samsung Galaxy Z Flip 2

Obe zariadenia by mali byť až o 20 % lacnejšie, čo by predstavovalo zníženie ceny o 400 € pri Z Fold 3 a o 309 € pri Galaxy Z Flip 3. To by takmer určite prilákať výrazne viac ľudí, ktorí možno chceli vyskúšať skladací smartfón, no odradila ich vesmírne vysoká cena.

TIP REDAKCIE
Základné školy dostanú Príručku digitálnej bezpečnosti, daruje ju ESET

To, kedy Samsung predstaví oba smartfóny zatiaľ nebolo potvrdené. Povráva sa však, že k tomu dôjde už začiatkom augusta. TECHBYTE pri tom určite bude, viac detailov prinesieme hneď ako ich budeme mať k dispozícii.

Aktuálna cena Samsung Galaxy Z Fold 2

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať