aktualizacie

Tieto smartfóny a tablety Samsung dostanú tri veľké aktualizácie operačného systému Android

Spoločnosť Samsung počas Unpacked podujatia, ktoré sa odohralo 5. augusta, oznámila, že zariadenia línie Galaxy čakajú tri roky aktualizácií.

Spoločnosť Samsung počas Unpacked podujatia, ktoré sa odohralo 5. augusta, oznámila, že zariadenia línie Galaxy čakajú tri roky aktualizácií. V praxi to znamená, že vybrané zariadenia dostanú tri veľké aktualizácie operačného systému Android.

Samsung však pri svojom oznámení nebol konkrétnejší. Predpokladalo sa, že aktualizácia dostihne vlajkové lode a možno niektoré zariadenia z radu Galaxy A. Výrobca teraz tieto skutočnosti potvrdzuje.

Samsung uviedol, že rozhodnutie doručovať tri veľké aktualizácie operačného systému Android prijal, pretože zákazníci už tak často nemenia svoje smartfóny.

High-end zariadenia sú dnes drahšie a klesá počet zákazníkov, ktorí ich obmieňajú každé dva roky kvôli tomu, aby získali nové softvérové funkcie a ešte výkonnejší hardvér. Samsung takýmto spôsobom predĺži životnosť produktov, čo okrem iného povedie aj k zníženiu množstva elektronického odpadu.

Samsung
Samsung Galaxy Note20 Ultra

Drvivá väčšina výrobcov Android zariadení doručuje dve aktualizácie operačného systému Android na vyššiu verziu a tri roky bezpečnostných aktualizácií. Medzitým sa samozrejme môžu objaviť čiastkové aktualizácie, ktoré napríklad opravujú chyby v užívateľských prostrediach alebo prinášajú nové, menej významné zlepšenia a funkcie.

Tri veľké aktualizácie operačného systému Android dostávajú napríklad smartfóny Pixel, ktoré vydáva Google. Ide o dobrú konkurenčnú výhodu, ktorú teraz získava aj Samsung. Vítaná novinka sa ale nebude týkať celého portfólia mobilných zariadení značky Samsung, len popredných modelov.

TIP REDAKCIE
Projekt DART odštartoval: NASA sa pokúša odkloniť asteroid a zachrániť tým zem

Do tohto klubu patrí rad Galaxy S10 vrátane modelu Galaxy S10 Lite, rad Galaxy Note 10 (aj Note 10 Lite), línia Galaxy S20 Galaxy Note 20, skladacie smartfóny kategórie Galaxy Z (tiež pôvodný model Galaxy Fold) a vyššia stredná trieda Galaxy A90, A71 a A51 (a ich 5G verzie).

V oddelení tabletov ide o Galaxy Tab S6S6 5G, S6 Lite a samozrejme novinky Tab S7, S7+ a ich 5G verzie. Tri veľké aktualizácie budú prirodzene patriť aj vlajkovým a zariadeniam strednej triedy, ktoré výrobca predstaví v budúcnosti.

Pokiaľ ste si napríklad zakúpili smartfón Samsung Galaxy S20, ktorý má operačný systém Android 10, získate aktualizáciu na Android 11, Android 12 a Android 13. Posledná menovaná zostava by tým pádom mala prísť niekedy v druhej polovici roka 2022, možno v 2023 (podľa tempa vývoja).

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať