Ilustračný obrázok

NÁVOD: Hnevá ťa batéria v Samsung smartfóne? Takto jednoducho ju nakalibruješ!

Ak batéria v Samsung smartfóne neukazuje presnú hodnotu, môžete to veľmi jednoducho zmeniť.

Ak v tvojej technologickej výbave figuruje Samsung smartfón, u ktorého si už nie si istý batériou, máme pre teba jednoduchý návod, ktorý ti môže pomôcť napríklad s príliš rýchlym vybíjaním.

Návod je určený pre majiteľov Samsung smartfónov, ktorí si všimli, že im batéria často klame. Tým myslíme prípady, keď telefón ukazuje 20 % batérie, no po piatich minútach sa vypne. Dá sa to opraviť. Ako? Jednoducho – stačí rekalibrovať batériu telefónu alebo tabletu.

Batéria je najviac zaťažovanou súčiastkou.
Telefónu môžeš s batériou pomôcť. Stačí ju rekalibrovať.

Batéria – najproblémovejšia súčiastka?

Pri smartfónoch platí, že práve batéria patrí medzi najviac zaťažované súčiastky. Okrem toho, že neustále dodáva energiu všetkým súčiastkam, ju ešte k tomu deň čo deň nabíjame. Súčasné akumulátory majú pritom len obmedzený počet nabíjacích cyklov, pri ktorých výrobca garantuje vopred stanovenú kapacitu. Tá neskôr pomaly ale isto začne klesať.

Určite si sa už stretol so situáciou, pri ktorej kapacita batérie náhle klesla napríklad zo 40 % na 10 % alebo ešte menej. Častá je aj situácia, keď telefón nabiješ na 100 %, no hneď po odpojení už telefón ukazuje len 90 %. Práve toto sú perfektné symptómy pre aplikovanie rekalibračnej liečby.

Návod nižšie je určený len pre Samsung smartfóny a tablety. Na smartfónoch od iných výrobcov ho neskúšajte.

Políčko “Level” ukazuje aktuálny stav batérie
Pri upozornení stačí stlačiť OK a pokračovať.

Ako sa rekalibruje batéria na Samsung smartfónoch?

  • Nabi svoje zariadenie na 100 %. Keď sa nabíjanie dokončí, odpoj ho z nabíjačky.
  • Otvor si aplikáciu telefónu, ako by si chcel niekomu zavolať a vytoč číslo *#0228#
    • Pri tablete, ktorý nedisponuje aplikáciou telefónu otvor aplikáciu Samsung kalkulačky a zadaj kód (+30012012732+) Potom už budeš môcť pokračovať v zadávaní vyššie uvedeného kódu.
  • Automaticky sa vám otvoria rozšírené informácie o stave batérie. Teba zaujíma políčko „Level“ a hodnota, ktorá pri ňom figuruje.
  • Ťukni do „Quick Start,“ potvrď upozornenie a počkaj asi 5 sekúnd. Nezľakni sa, displej sa vypne, následne ho zapni a odomkni.
  • Po odomknutí telefónu opäť sleduj hodnotu „Level“. Ak tam bude napríklad 75 %, telefón opäť pripoj k nabíjačke a celý proces zopakuj znovu, až pokiaľ sa pri „Level“ nebude zobrazovať 100 %.
TIP REDAKCIE
Windows 11 na Macoch s M1? Nemysliteľné sa môže stať realitou

Keď začneš s kalibráciou, je dôležité v nej pokračovať až do konca, teda až do stavu, keď pri Level bude žiariť 100 %. Aby si sa uistil, že kalibrácia prebehla úspešne, rovnaké meranie opakuj aj po týždni.

Prečo to funguje?

Smartfón po kalibrácii batérie dokáže presne určiť, s akou úrovňou batérie pracuje. Nebude si teda myslieť, že v batérii ostáva pôvodná kapacita. Nakoniec len dodám, že nejde o zázračný spôsob, akým dvojnásobne zvýšiť výdrž batérie. Naopak, ide o spôsob, akým čo najlepšie vyladiť fungovanie telefónu a svojím spôsobom mu pomôcť dožiť sa vyššieho veku.

Total
50
Zdieľaní
Total
50
Zdieľať