huawei watch 3

Huawei Watch 3 budú predstavené 2. júna. Požičajú si jeden prvok z Apple Watch

s HarmonyOS na palube.

O nových inteligentných hodinkách Huawei Watch 3 sme sa čo-to dopočuli ešte v apríli. Prémiový model hodiniek, ktorý bude chcieť určite súperiť s Apple Watch a Samsung Galaxy Watch, spoznáme 2. júna. Informuje o tom PhoneArena s odkazom na čínsku sociálnu sieť Weibo.

Huawei Watch 3 môžu byť zaujímavým kusom nositeľnej technológie. 2. júna spoločnosť svetu predstaví spotrebiteľskú verziu svojho operačného systému HarmonyOS. Môžeme sa teda spoľahnúť na to, že poženie aj nové inteligentné hodinky výrobcu.

Sprievodná grafika pozývajúca na predstavenie prezradila, že súčasťou hodiniek Huawei Watch 3 bude takzvaná digitálna korunka. Je veľmi podobná tej, akú nájdeme v najpredávanejších hodinkách sveta – Apple Watch.

huawei watch 3
Foto: HarmonyOS/Weibo

Očakáva sa, že inžinieri zlepšia schopnosti monitorovania športových výkonov a zdravia, medzi ktorými pribudne, okrem iných, aj snímač telesnej teploty. Všetky funkcie by mali byť zabalené do tela s okrúhlym ciferníkom o priemeroch 42 a 46 milimetrov. Na zápästí hodinky udrží remienok z kože alebo silikónu.

Nezávislosť od smartfónu má hodinkám zabezpečiť integrovaný eSIM modul. Zvedaví sme na výdrž batérie. Hodinky a náramky od Huawei sú známe tým, že len tak nezhasnú po pár krátkych dňoch používania.

TIP REDAKCIE
ZOZNAM: Máš Xiaomi telefón? Pozri sa, kedy ti príde veľká aktualizácia na MIUI 13!

Skromný a úsporný LiteOS však nahradí prepracovanejší HarmonyOS na čele s inovovaným používateľským rozhraním. Pokiaľ bude naozaj dobre optimalizovaný, výdrž nových hodiniek by mohla zodpovedať tomu, na čo sme pri tomto type produktov značky Huawei zvyknutí.

Huawei Watch 3 nemusia byť jediným zariadením, ktoré spoločnosť 2. júna predstaví. Šancu má aj tablet MatePad2, ktorého rozmerná obrazovka lepšie predvedie schopnosti nového operačného systému. Nič radikálne ale očakávať netreba, rozhranie a vzhľad HarmonyOS by mali mať blízko k dobre známemu EMUI 11.

Pripomenieme, že Huawei svoje prvé inteligentné hodinky predstavil v roku 2015. V roku 2017 pôvodný model Watch nahradili verzie Watch 2 a Watch 2 Pro. V roku 2018 sa portfólio rozrástlo o hodinky s označením Watch GT. Súčasný vrhol v ponímaní značky Huawei predstavuje model Watch GT2 Pro.

Aktuálna cena modelu Huawei Watch GT2 Pro

Total
15
Zdieľaní
Total
15
Zdieľať