watch GT2

Huawei Watch 3 na obzore: Harmony OS, aplikácie tretích strán a eSIM

Črtá sa súper pre Galaxy Watch a Apple Watch.

Prvý model inteligentných hodiniek Huawei Watch bol predstavený v roku 2015. O dva roky neskôr ho nahradili Watch 2 a Watch 2 Pro. Nová generácia Watch 3 nevznikla. Huawei namiesto nej predstavil v roku 2018 hodinky s označením Watch GT.

Na vrchole nositeľného portfólia výrobcu sa v súčasnosti nachádzajú hodinky Watch GT2 Pro. Čo nás čaká ďalej? Podľa informácií portálu Sparrowsnews sa výrobca vráti k pôvodnej sérii hodiniek a niekedy koncom mája alebo v júni predstaví model Huawei Watch 3.

Podľa čerstvých dohadov by mali nové hodinky spadať do prémiovej kategórie nositeľnej elektroniky. Asi najväčšiu zmenu má predstavovať operačný systém Harmony OS s úplne novým používateľským prostredím.

Súčasné hodinky od Huawei využívajú jednoduchší a energeticky nenáročný Lite OS, vďaka čomu dokážu ponúknuť nadpriemernú výdrž na jedno nabitie. Prepracovanejší Harmony OS možno o niečo skráti výdrž na jedno nabitie, no výmenou za to dostaneme viac funkcií a hlavne širšiu podporu pre aplikácie tretích strán.

huawei watch 3
Foto: RODENT950/Twitter

Ďalšou výhodou má byť podpora pre technológiu eSIM, ktorá zabezpečí mobilné dátové pripojenie nezávisle od smartfónu. O ďalších vlastnostiach reč nebola, zrejme sa ale budeme môcť spoľahnúť aj na GPS pripojenie, Bluetooth 5.1, resp. 5.2, sadu športovo-zdravotných funkcií a ďalšie náležitosti, ktoré patria do obvyklej výbavy smart hodiniek vyšších tried.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Slovenská pošta, Aliexpress a Wish podpísali zmluvu. Koniec doplácania DPH a cla!

Na vizualizácie alebo prvé fotky hodiniek si musíme ešte počkať. Istí si zatiaľ môžeme byť len tým, že ponúknu okrúhly ciferník. Jedinú hranatú výnimku v ponuke výrobcu predstavujú len hodinky Watch Fit.

Ako sme spomenuli vyššie, Huawei Watch 3 by mali byť predstavené začiatkom leta. V tomto období majú uzrieť svetlo sveta aj vlajkové smartfóny Huawei P50. Je teda možné, že ich výrobca predstaví súčasne.

Huawei zvykol smartfóny radu P predstavovať na jar. Príčinou tohtoročného oneskorenia majú byť problémy v dodávateľskom reťazci súvisiace s obchodnými obmedzeniami americkej vlády.

Takto vyzerajú aktuálne ceny hodiniek Huawei Watch GT2 u slovenských predajcov

Total
33
Zdieľaní
Total
33
Zdieľať