watch GT2

Huawei Watch 3 na obzore: Harmony OS, aplikácie tretích strán a eSIM

Črtá sa súper pre Galaxy Watch a Apple Watch.

Prvý model inteligentných hodiniek Huawei Watch bol predstavený v roku 2015. O dva roky neskôr ho nahradili Watch 2 a Watch 2 Pro. Nová generácia Watch 3 nevznikla. Huawei namiesto nej predstavil v roku 2018 hodinky s označením Watch GT.

Na vrchole nositeľného portfólia výrobcu sa v súčasnosti nachádzajú hodinky Watch GT2 Pro. Čo nás čaká ďalej? Podľa informácií portálu Sparrowsnews sa výrobca vráti k pôvodnej sérii hodiniek a niekedy koncom mája alebo v júni predstaví model Huawei Watch 3.

Podľa čerstvých dohadov by mali nové hodinky spadať do prémiovej kategórie nositeľnej elektroniky. Asi najväčšiu zmenu má predstavovať operačný systém Harmony OS s úplne novým používateľským prostredím.

Súčasné hodinky od Huawei využívajú jednoduchší a energeticky nenáročný Lite OS, vďaka čomu dokážu ponúknuť nadpriemernú výdrž na jedno nabitie. Prepracovanejší Harmony OS možno o niečo skráti výdrž na jedno nabitie, no výmenou za to dostaneme viac funkcií a hlavne širšiu podporu pre aplikácie tretích strán.

huawei watch 3
Foto: RODENT950/Twitter

Ďalšou výhodou má byť podpora pre technológiu eSIM, ktorá zabezpečí mobilné dátové pripojenie nezávisle od smartfónu. O ďalších vlastnostiach reč nebola, zrejme sa ale budeme môcť spoľahnúť aj na GPS pripojenie, Bluetooth 5.1, resp. 5.2, sadu športovo-zdravotných funkcií a ďalšie náležitosti, ktoré patria do obvyklej výbavy smart hodiniek vyšších tried.

Na vizualizácie alebo prvé fotky hodiniek si musíme ešte počkať. Istí si zatiaľ môžeme byť len tým, že ponúknu okrúhly ciferník. Jedinú hranatú výnimku v ponuke výrobcu predstavujú len hodinky Watch Fit.

Ako sme spomenuli vyššie, Huawei Watch 3 by mali byť predstavené začiatkom leta. V tomto období majú uzrieť svetlo sveta aj vlajkové smartfóny Huawei P50. Je teda možné, že ich výrobca predstaví súčasne.

Huawei zvykol smartfóny radu P predstavovať na jar. Príčinou tohtoročného oneskorenia majú byť problémy v dodávateľskom reťazci súvisiace s obchodnými obmedzeniami americkej vlády.

Takto vyzerajú aktuálne ceny hodiniek Huawei Watch GT2 u slovenských predajcov