Koniec čakania: Huawei 2. júna oficiálne predstaví svoj HarmonyOS

Spolu s novým zariadením.

Čínska spoločnosť a technologický gigant Huawei nám už začiatkom budúceho mesiaca, konkrétne 2. júna, oficiálne odhalí finálnu podobu vlastného operačného systému HarmonyOS. Systém vznikol ako náhrada za Android, od ktorého spoločnosť upustila dôsledkom uvalených reštrikcií zo strany Spojených štátov amerických.

Podujatie bude možno sledovať prostredníctvom živého prenosu, píše GSMArena. Huawei na blížiacu sa novinku upozornil aj prostredníctvom krátkeho videa, ktoré zverejnil na miestnej sociálnej sieti Weibo. Všimnúť si v ňom okrem loga spoločnosti môžeme aj logo HarmonyOS.

HarmonyOS má do konca roka používať 300 miliónov zariadení

Počas livestreamu však nedebutuje len operačný systém. Huawei nám okrem neho predstaví aj nový produkt, ktorý bude mať ako prvý HarmonyOS už predinštalovaný. Podľa všetkého pôjde o Huawei MatePad2.

Spoločnosť má jasný cieľ. Do konca roka má systém používať 300 miliónov zariadení, pričom tretina z nich majú byť čerstvé produkty, ktoré ho budú mať v sebe už predinštalovaný. Čo sa týka dizajnu, OS môže niektorým na prvý pohľad pripomínať rozhranie EMUI 11.

TIP REDAKCIE
Spotify vyhovelo Adele a vyplo náhodné prehrávanie skladieb v albumoch

Total
34
Zdieľaní
Total
34
Zdieľať