bitcoin

Apple a kryptomeny? Gigant plánuje rozšíriť alternatívne spôsoby platieb

Zháňa kvalifikovaného človeka.

Svetoznáma technologická spoločnosť Apple plánuje zrejme už v blízkom období rozšíriť svoju Apple Wallet. Aktuálne má zháňať človeka skúseného vo svete kryptomien a iných alternatívnych metódach platieb, píše 9to5Mac.

Osoba, ktorá bude na túto pozíciu zvolená, sa začlení do tímu Apple Wallets, Payments, and Commerce, ktorý spoločnosť označuje ako WPC tím. Zaujímavým faktom je, že znalosť v oblasti kryptomien je v pracovnej ponuke uvedená ako kľúčová kvalifikácia, čo znamená, že kryptomeny budú na tomto mieste zohrávať veľmi významnú, ak nie aj hlavnú úlohu.

Okrem toho Apple vyžaduje, aby mal uchádzač minimálne 5-ročnú prax v oblasti alternatívnych platobných metódach či systémoch, ako sú napríklald digitálne peňaženky či BNPL (Buy Now Pay Later). To však stále nie je všetko. Okrem toho musí mať minimálne 10 rokov profesionálnych skúseností a 6 a viac rokov skúseností v oblasti rozvoja obchodu alebo trhu, a to vo viacerých spoločnostiach v segmentoch finančných služieb.

Ilustračný obrázok FOTO: Pixabay

V popise ďalej stojí: “Tím Apple Wallets, Payments, and Commerce (WPC) hľadá skúseného manažéra pre rozvoj podnikania, ktorý bude viesť partnerstvá v oblasti alternatívnych platieb. Hľadáme osvedčeného profesionála v oblasti globálnych alternatívnych a nových platobných riešení. Potrebujeme vašu pomoc pri tvorbe partnerského rámca a obchodných modelov, definovaní paradigiem implementácie, identifikácii kľúčových hráčov a riadení vzťahov so strategickými partnermi v oblasti alternatívnych platieb. Táto pozícia bude zodpovedná za komplexný rozvoj obchodu vrátane výberu partnerov, vyjednávania a uzatvárania obchodných zmlúv a spúšťania nových programov.”

Apple kryptomeny sleduje už dlhšie

Popis je síce obsiahly, no aj napriek tomu nám neponúka žiadnu konkrétnu predstavu, čo z toho, resp. aký produkt môže pod jej vedením vzniknúť. Pracovné ponuky Apple bývajú často pomerne vágne, a tak nie vždy musia viesť ku vzniku nového produktu alebo služby.

Záujem Apple o kryptomeny však môžeme pozorovať už dlhšie, konkrétne od roku 2019, kedy Jennifer Bailey, viceprezidentka Apple Pay, prehlásila, že Apple v kryptomenách vidí “zaujímavý dlhodobý potenciál”.