xperia 1 III

Sony Xperia 1 (III) a Xperia 5 (III): Ruský web prezradil ceny nových smartfónov

Pripravte si viac ako tisíc eur.

Spoločnosť Sony predstavila v priebehu včerajšieho dňa (14. apríl) dvojicu nových vlajkových smartfónov Xperia 1 (III) a Xperia 5 (III). Ako sme si už pri Sony zvykli, výrobca po predstavení nezverejnil, koľko budú smartfóny stáť a kedy budú dostupné.

Sony nové smartfóny predstavuje v predstihu, na trh sa väčšinou dostanú až o niekoľko týždňov či rovno mesiacov od oficiálnej premiéry. Ide o odlišnú stratégiu od tej, ktorú razí napríklad Samsung.

xperia 1 III
Foto: Sony

Ten ihneď po predstavení vlajkových smartfónov spustí predbežné objednávky a do maloobchodného predaja sa dokážu jeho novinky dostať aj do dvoch týždňov od predstavenia (v závislosti od konkrétneho trhu).

Samozrejme, Samsung je z hľadiska predajov smartfónov podstate významnejší hráč ako Sony a jeho obchodná stratégia tomu podlieha.

Ak sa vám mobilné novinky od Sony pozdávajú a robíte si na ne zálusk, potrebovať budete viac ako tisíc eur. Ceny modelov Xperia 1 (III) a Xperia 5 (III) prezradil ruský web spoločnosti Sony, na ktorom sa dajú smartfóny už predbežne objednať.

TIP REDAKCIE
Niektoré smartfóny Nokia získajú Android 11 neskôr, ukazuje harmonogram

Podľa zdrojov GSMArena by sa mal maloobchodný predaj spustiť 20. júla.

xperia 1 III
Foto: Sony

Model Sony Xperia 1 (III) s 12 GB RAM a 256 GB ROM je v Rusku dostupný za 99 999 rubľov, čo je po prepočte 1086 eur. Model Sony Xperia 5 (III) s 8 GB RAM a 256 GB úložiskom dostal na ruskom trhu cenu 84 990 rubľov, teda po prepočte 923 eur.

K predobjednávkam Xperia 1 (III) Sony pribalí slúchadlá WF-1000XM3 ako darček. Xperia 5 (III) dostane bonus v podobe slúchadiel WF-XB700.

Na našom trhu sa budú tieto smartfóny pravdepodobne predávať za vyššiu cenu. Predpredaj minuloročnej generácie Xperia 1 (II) u nás odštartoval v máji, a to s cenou 1199 eur. K objednávkam vtedy výrobca taktiež pribalil darček – bezdrôtové slúchadlá Sony WH-1000XM3.

Takto vyzerajú aktuálne ceny minuloročného modelu Sony Xperia 1 (II)

Total
2
Zdieľaní