xperia 1 III

Sony Xperia 1 (III) a Xperia 5 (III): Ruský web prezradil ceny nových smartfónov

Pripravte si viac ako tisíc eur.

Spoločnosť Sony predstavila v priebehu včerajšieho dňa (14. apríl) dvojicu nových vlajkových smartfónov Xperia 1 (III) a Xperia 5 (III). Ako sme si už pri Sony zvykli, výrobca po predstavení nezverejnil, koľko budú smartfóny stáť a kedy budú dostupné.

Sony nové smartfóny predstavuje v predstihu, na trh sa väčšinou dostanú až o niekoľko týždňov či rovno mesiacov od oficiálnej premiéry. Ide o odlišnú stratégiu od tej, ktorú razí napríklad Samsung.

xperia 1 III
Foto: Sony

Ten ihneď po predstavení vlajkových smartfónov spustí predbežné objednávky a do maloobchodného predaja sa dokážu jeho novinky dostať aj do dvoch týždňov od predstavenia (v závislosti od konkrétneho trhu).

Samozrejme, Samsung je z hľadiska predajov smartfónov podstate významnejší hráč ako Sony a jeho obchodná stratégia tomu podlieha.

Ak sa vám mobilné novinky od Sony pozdávajú a robíte si na ne zálusk, potrebovať budete viac ako tisíc eur. Ceny modelov Xperia 1 (III) a Xperia 5 (III) prezradil ruský web spoločnosti Sony, na ktorom sa dajú smartfóny už predbežne objednať.

Podľa zdrojov GSMArena by sa mal maloobchodný predaj spustiť 20. júla.

xperia 1 III
Foto: Sony

Model Sony Xperia 1 (III) s 12 GB RAM a 256 GB ROM je v Rusku dostupný za 99 999 rubľov, čo je po prepočte 1086 eur. Model Sony Xperia 5 (III) s 8 GB RAM a 256 GB úložiskom dostal na ruskom trhu cenu 84 990 rubľov, teda po prepočte 923 eur.

K predobjednávkam Xperia 1 (III) Sony pribalí slúchadlá WF-1000XM3 ako darček. Xperia 5 (III) dostane bonus v podobe slúchadiel WF-XB700.

Na našom trhu sa budú tieto smartfóny pravdepodobne predávať za vyššiu cenu. Predpredaj minuloročnej generácie Xperia 1 (II) u nás odštartoval v máji, a to s cenou 1199 eur. K objednávkam vtedy výrobca taktiež pribalil darček – bezdrôtové slúchadlá Sony WH-1000XM3.

Takto vyzerajú aktuálne ceny minuloročného modelu Sony Xperia 1 (II)