iphone 12 mini

Apple vyrobí o 20 % menej iPhonov, hlavným dôvodom je slabý dopyt po iPhone 12 mini

75 miliónov namiesto 96.

Apple má údajne v pláne redukovať výrobu svojich smartfónov iPhone o celých 20 %. Očakávania spoločnosti oproti decembru tak poklesli o až jednu pätinu, pričom prioritným dôvodom má byť slabý dopyt po najmenšom a najlacnejšom modeli – iPhone 12 mini.

Ako píše server MacRumors, pôvodne mal Apple v prvom polroku 2021 vyrobiť 96 miliónov iPhonov. Toto číslo zahŕňa všetky modely z radu iPhone 12 a taktiež aj staršie verzie v podobe iPhone 11 a iPhone SE. Po novom však má za cieľ vyrobiť len 75 miliónov smartfónov. Samozrejme, reč je o rovnakom časovom období, teda prvej polovici tohto roku.

Na druhú stranu, aj 75 miliónov je stále viac, než koľko sa spoločnosti podarilo expedovať v rovnakom období minulého roku.

Apple iPhone 12 mini
iPhone 12 mini

Hlavným dôvodom je iPhone 12 mini

Hlavným faktorom má byť slabý dopyt po najmenšom modeli. Apple mal dokonca požiadať svojich dodávateľov o dočasné pozastavenie výroby komponentov pre 5,4-palcový iPhone 12 mini, pričom niektoré z nich mali byť presmerované do modelov iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max.

TIP REDAKCIE
Najväčší medzigeneračný rozdiel? MacBook Pro s M1 Max ponúka až o 181 % rýchlejšiu grafiku

Odhliadnuc od iPhone 12 mini, ostatné tri modely sa, našťastie pre Apple, tešia viac než uspokojivému dopytu. Séria je tak dokonca tak populárna, že v poslednom kvartáli 2020 pomohla spoločnosti dosiahnuť zárobok o výške až 111,4 miliardy amerických dolárov.

Zaujímavé je, že aj keď sa najmenší model neteší takému úspechu, ako sa predpokladalo, americký gigant má stále mať v pláne ponúknuť iPhone 13 mini.

Takto vyzerajú aktuálne cenovky modelu iPhone 12 na slovenských e-shopoch:

Total
27
Zdieľaní
Total
27
Zdieľať