Google vyvíja pre Chrome funkciu, ktorá poteší lovcov zliav

Kúpiť si vybraný produkt vo väčšej zľave je veľmi výhodné, pokiaľ ho naozaj potrebujete alebo chcete. Sledovať pohyby cien pri rozličných položkách je však náročné aj pre ostrieľaných spotrebiteľov.

V tomto smere môže pomôcť funkcia mobilného prehliadača Chrome, na ktorej Google očividne pracuje. Prehliadač v budúcnosti dokáže sledovať vývoj cien na otvorených kartách a ak dôjde k poklesu, pošle vám upozornenie.

Potreba mať otvorené karty s webovými stránkami e-shopu nie je úplne praktická, možno však Google v rámci vývoja vymyslí elegantnejšie riešenie. SmartDroid funkciu sledovania poklesu cien našiel v prehliadači Chrome vo verzii 90.

chrome
Foto: 9to5google

Jej dostupnosť je výrazne obmedzená, čo značí, že sa zatiaľ iba testuje. Aktivovať sa dá manuálne prostredníctvom ponuky s experimentálnymi funkciami (chrome://flags). Ani to však nezaručuje, že bude fungovať každému.

chrome
Foto: 9to5google

Google pred časom odstavil svoju aplikáciu Shopping. Niektoré užitočné funkcie tak zrejme začlení do existujúceho portfólia produktov. Vo vyhľadávaní sa už napríklad zobrazuje samostatná karta Nákupy.

TIP REDAKCIE
200 W nabíjanie môže prísť už v polovici tohto roku! Uvedie ho Xiaomi a Oppo

Mobilná verzia prehliadača Chrome nie je kompatibilná s rozšíreniami, ktorými sa dá obohatiť funkcionalita desktopovej verzie prehliadača. Integrovaný sledovač cien môže byť užitočnou záležitosťou.

V prípade desktopu si môže používateľ nainštalovať napríklad rozšírenie Keepa, ktoré sleduje vývoj cien v e-shope Amazon. Podobne funguje aj rozšírenie Pricepin a pár ďalších.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať