kaufland 2

MIMORIADNY POZOR: Slováci vo veľkom opäť naleteli. Tentokrát chceli peniaze na nákup v Kauflande

Kaufland na Facebooku čelí mnohým problémom. Útočníci zneužívajú jeho dobré meno.

Internetových podvodov je v poslednej dobe ako húb po daždi. Stretávame sa s nimi prakticky každý deň. V najnovšom podvode si útočníci na paškál zobrali obchodný reťazec Kaufland. Na Facebooku sa začali objavovať podvodné profily lákajúce ľudí na výhry vo výške niekoľkých stoviek až tisícov eur. Falošný Kaufland mal takéto súťaže spúšťať ako poďakovanie ľuďom za to, že vydržali pandémiu COVID-19.

Na podvod upozorňuje aj samotná spoločnosť na svojom Facebooku, kde dáva jasnú radu – ak príspevky „Kauflandu“ nemajú modrú fajočku, nie sú pravé a mali by ste ich ignorovať. Podvodu si všimol aj server Živé, no v tom prípade podvod nebol tak dobre zvládnutý.

Kaufland upozorňuje na súťaže aj na svojom Facebooku.
Spoločnosť na útoky upozorňuje aj na svojom profile.

Každý, kto správne uhádne číslo, dostane 1000 – 3000 eur, ako sme to robili včera,“ píše sa v jednej súťaži. „POZNÁMKA: odpoveď, ktorú považujete za správnu, pošlite prostredníctvom tlačidla správy pod obrázkom,“ pokračuje.

kaufland podvod 3
Príklad lákania na výhru.

Ďalšia súťaž zas súťažiacim dáva možnosť vybrať si výhernú krabicu, v ktorej sa majú nachádzať výhry od 2 000 € do 9 000 €. Asi ani nemusíme napísať, že výhra je pre ľudí dostatočne vysoké lákadlo na to, aby sa zapojili.

TIP REDAKCIE
Xiaomi Viomi S9 je špičkový vysávač, ktorý sa dostáva na Slovensko. Cena veľmi príjemne prekvapila
kaufland podvod 4
Ďalšia variácia výhry.

Aby ste sa zapojili, musíte falošnému profilu zaslať správu so „správnou“ odpoveďou. Následne okamžite vyhráte, o čom vás budú obratom informovať útočníci. Do schránky dostanete správu v znení „Gratulujeme k vášmu dnešnému prínosu k oficiálnej finančnej výhre spoločnosti Kaufland vo výške 5 000 € (môže byť aj iná suma) za epidémiu COVID-19. Nezabudnite tento príspevok zdieľať s 5 skupinami na Facebooku, aby ste splnili víťazné kritériá! Peniaze vám budú odoslané po registrácii a vyzdvihnite si ich v najbližšom obchode Kaufland. Registráciu môžete dokončiť TERAZ tu,“ končí správa a nasleduje odkaz, ktorý vás presmeruje na podvodnú stránku.

kaufland podvod 8
Takto vyzerá správa, ktorú dostanete od podvodníkov.

Kaufland a VPN služba

Po kliknutí na odkaz sa otvorí odkaz na web funrange.net, ktorý bol už niekoľkokrát nahlásený ako podvod. V skutočnosti má ísť o možnosť zaplatiť si VPN službu, pomocou ktorej môžete pozerať filmy, ktoré inak na službách ako Netflix či HBO na Slovensku nemusia byť dostupné. Je možné, že podvodníci okrem Funrange promujú aj ďalšie služby.

TIP REDAKCIE
AKTUALIZOVANÉ: Výpadok internetu. Nefunguje optika, ľudia sú zúfalí
kaufland podvod 5
Stránka, na ktorú vás presmerujú opäť zneužíva obchodné meno Kauflandu.

Pochopiteľne, ide o podvod, ktorému by ste sa mali vyhnúť na sto honov. Mnohí ľudia si to bohužiaľ stále neuvedomujú.

Je našou úlohou ich slušne upozorniť, aby si v budúcnosti dali väčší pozor. Ak niekoho takého uvidíte, dajte mu vedieť alebo mu prepošlite tento článok. Do pozornosti dávame aj nedávny podvod zneužívajúci spoločnosť Orange či šíriaciu sa správou cez WhatsApp, ktorá v sebe nesie vírus.

Total
34
Zdieľaní