pixel

Pixel 5 je výrazne výkonnejší, pomohla softvérová aktualizácia

Taktiež Pixel 4a 5G.

Smartfóny Pixel sa tešia kvalitnej softvérovej podpore zo strany spoločnosti Google, ktorá pre ne pravidelne vydáva nielen veľké systémové aktualizácie, ale aj bezpečnostné záplaty.

Tak ako po iné mesiace, aj tento mesiac spoločnosť Google doručila smartfónom Pixel bezpečnostnú záplatu s obvyklou dávkou opráv chýb a vylepšení digitálnej bezpečnosti. Prekvapením aktualizácie je však výrazné zlepšenie grafického výkonu v aplikáciách a najmä hrách.

Zlepšenie konkrétne cieli na zariadenia Pixel 4a 5G a Pixel 5. Andreas Proschofsky z rakúskeho denníka Der Standard zistil, že Pixel 5 po aprílovej bezpečnostnej aktualizácii ponúka o 30 až 50 percent vyšší grafický výkon. Pre testovanie výkonu použil nástroj 3DMark.

pixel 5
Foto: Andreas Proschofsky

Podľa benchmarku Geekbench stúpol výkon smartfónu Pixel 5 o približne 20 percent, ako ukázal test vykonaný serverom Dotekomanie. Podľa prvotných skúseností zvýšenie výkonu nespôsobuje problémy s prehrievaním smartfónu.

Ako sa dá aktualizáciou takto rapídne zvýšiť výkon? Google si pravdepodobne nechal rezervu. Pixel 5 bol totižto po uvedení pomalším smartfónom ako konkurenčné zariadenia, ktoré boli vybavené rovnakým procesorom (Snapdragon 765G).

Google tak výkon smartfónu pravdepodobne zo začiatku cielene priškrtil, aby ho mohol neskôr v prípade potreby uvoľniť. Pixel 5 teda v súčasnosti ponúka viac výkonu ako v októbri 2020, kedy bol oficiálne predstavený.

TIP REDAKCIE
Apple prekonáva očakávania: GPU v novom M1 Max má viac hrubého výkonu ako PlayStation 5!

Aprílová aktualizácia rieši viacero náležitostí. Pri smartfónoch Pixel 4a 5G a Pixel 5 tiež vylepšuje kvalitu fotoaparátu v aplikáciách tretích strán, akou je napríklad Instagram. Pixel 4 a staršie verzie by už nemali mrznúť počas procesu bootovania. Pixel 3 sa pre zmenu už neprepne do offline režimu pri pripojení k VPN sieťam.

Najbližším prírastkom do rodiny mobilných zariadení od Google má byť smartfón Pixel 6, ktorý by sme mohli spoznať niekedy na jeseň. Môže ísť o výnimočný model. Špekuluje sa, že ho bude poháňať vlastný čipset spoločnosti Google, ktorý by sa mal dostať aj do Chromebookov.

Podľa zatiaľ nepotvrdených správ ho Google vyvíja v spolupráci so Samsungom a jeho polovodičovou divíziou, z ktorej vzišli aj známe sady Exynos.

Takto vyzerajú aktuálneho ceny modelu Google Pixel 5

Total
23
Zdieľaní
Total
23
Zdieľať