Lidl sa ničoho nebojí: Pustil sa do operatívneho lízingu, cena začína na 99 € mesačne

Lidl sa mení na predajcu automobilov. Ak sa mu to osvedčí, môže to priniesť aj na Slovensko.

Lidl je dynamická firma, ktorá sa nebojí nových konceptov, o čom svedčí aj ich najnovší počin, ktorý skúša v Nemecku, informoval server Pravda. Teda, nie tak nový ako skôr staronový. S autami už totiž začal obchodovať pred dvoma rokmi a zaznamenal poriadny úspech. Teraz to skúsi opäť a ešte agresívnejšie.

Obchodný reťazec v Nemecku v roku 2019 spustil prenájom ojazdených firemných áut, ktoré ľudia vykúpili v rekordnom čase. Skutočne tak platilo, že ste si v obchode mohli kúpiť tri jogurty, jeden chlieb a k tomu auto na lízing.

Lidl neskôr spustil lízing áut s vopred vybranou farbou aj výbavou, čo niekoho môže odradiť, na druhú stranu sa predávali za cenu, ktorá nemala obdobu. Vybrať ste si totiž mohli z dvoj, troj alebo štvorročným operatívnym lízingom,  ktorého cena začínala na hodnote 89 € mesačne.

Lidl v Nemecku predáva autá.
Ponuka Lidl

Lidl: Späť k overenému receptu

To, že sa operatívny lízing Lidlu osvedčil nasvedčuje aj nová ponuka, ktorú na trh firma prináša so spoločnosťami Vehiculum a Sixt, opäť za výhodné ceny. Do ponuky pribudli modely Kia Stonic, Renault Twingo či Renault Clio. Ide teda o mestské „vozítka,“ od ktorých ľudia nechcú veľa. Možno ich potrebujú práve na nákupy v Lidli.

TIP REDAKCIE
Majitelia iPhone 13 sú zúfalí: Bizarný problém sfarbuje displej do ružova
Populárny model Kia Stonic môžete mať za 135 € mesačne. V Nemecku.

Cenovo sa napríklad Kia Stonic so 100-koňovým motorom a 5-stupňovým manuálom pohybuje na úrovni 135 € mesačne. Cena závisí od toho, na ako dlho sa chcete Lidlu „upísať“. Takto nízka cena platí pri 4-ročnom lízingu pri ročnom nájazde 10 tisíc kilometrov. Ak by ste ho chceli splácať len dva roky a ročne najazdiť dvakrát toľko, teda 20 tisíc kilometrov, zaplatili by ste 194 €.

Aktuálne najlacnejším vozidlom, ktoré spoločnosť ponúka je Renault Twingo za 99 € mesačne pri prenájme na 4 roky s ročným nájazdom 10 tisíc kilometrov. Reťazec vám vozidlo za malý poplatok kľudne dovezie až k vám domov. Má to však háčik, dodacia doba nie je dvakrát krátka. Na autá sa v závislosti od modelu čaká od 6 týždňov po 7 mesiacov.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať