LG oficiálne končí s výrobou smartfónov. Ďalšie už nepribudnú

Ikonický výrobca so smartfónmi nadobro končí.

O tom, že LG plánuje ukončenie výroby smartfónov sa špekulovalo už dlhšiu dobu. Minulý týždeň túto informáciu dokonca potvrdilo niekoľko dôveryhodných zdrojov. Špekulácie sa nakoniec ukázali ako pravdivé a juhokórejský konglomerát tak so smartfónmi naozaj končí.

O ukončení mobilnej divízie LG v pondelok 5. apríla 2021 rozhodla správna rada spoločnosti. Hlavným dôvodom je fakt, že spoločnosť na smartfónoch prerábala už od roku 2015. Len za uplynulý rok LG stratilo približne 750 miliónov dolárov. Dôvodov, prečo tomu tak bolo, je niekoľko. Tým hlavným je fakt, že firma nedokázala držať krok s čoraz silnejšou konkurenciou, a tak raz mohutný hráč na poli mobilných zariadení zapadol do úzadia.

LG Wing
Zdroj: LG

Čo však ak ste si LG smartfón kúpili? Prídu vám ešte aktualizácie a čo servis?

Spoločnosť síce nepovedala, na ako dlho to bude platiť, no servis by mal byť aspoň nateraz aktívny. Dodávatelia a servisné centrá by mali reklamácie stále uznávať. To isté platí aj o softvérových aktualizáciách. LG dokonca hovorí nielen o aktualizácii na Android 11, ale aj na Android 12. Či to bude nakoniec pravda, ukáže až čas.

Výrobca mal tento rok pritom predstaviť jedno z najpokrokovejších zariadení – model LG Rollable. K predstaveniu už bohužiaľ nedôjde. Aj napriek tomu, že pre LG cesta naprieč Android smartfónmi tento rok končí, je nutné poznamenať, že výrobca za svoju históriu priniesol mnohé dôležité zariadenia, ktoré potešili milióny ľudí po celom svete.

TIP REDAKCIE
Google v Rusku čelí vyše 200 miliónovej pokute, údajne nevymazal "nelegálny" obsah

Aktuálna cena LG Wing – posledného smartfónu LG

Ich prvým Android smartfónom sa v roku 2009 stal LG GW 620, ktorý poháňal Android 1.5 Cupcake. Posledným zariadením pravdepodobne ostane nezvyčajný, no inovatívny LG Wing. LG bol zároveň prvým výrobcom, ktorý do smartfónu vložil ultraširokouhlý objektív (LG G5) a s funkcionalitou Quad DAC potešil aj milovníkov kvalitnej reprodukcie hudby.

LG GW 620 (Etna) – prvý LG smartfón s Androidom

Netreba zabudnúť ani na obdobie, keď firma spojila sily s Google, aby vytvorila jedny z najobľúbenejších smartfónov svojej doby – Nexus 4, Nexus 5,Nexus 5X a Google Pixel 2 XL.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať