LG Wing OFICIÁLNE: Prémiový mid-range smartfón ako stvorený pre multitasking

Spoločnosť LG oficiálne predstavila LG Wing, smartfón netradičného formátu, ktorý z radu vystupuje predovšetkým vďaka displeju, resp. displejom.

Spoločnosť LG oficiálne predstavila LG Wing, smartfón netradičného formátu, ktorý z radu vystupuje predovšetkým vďaka svojmu displeju, resp. displejom.

Zatiaľ čo sa značky ako Samsung, Motorola či Huawei sústredia na ohývateľné displeje, LG sa rozhodol pre trochu iné riešenie. Jeho Wing je totiž vybavený otočným panelom.

Wing v zloženom stave vyzerá ako tradičný smartfón. Hlavný 6,8-palcový displej s rozlíšením 1080p je však možné otočiť o 90 stupňov, čím sa užívateľovi odhalí sekundárny 3,9-palcový displej.

Zdroj: LG

V rozloženom stave je tak smartfón skvele prispôsobený na mutitasking. Exemplárnym príkladom je jazda v aute – na hlavnom displeji môžete mať zapnutú navigáciu, na sekundárnom napríklad hudbu. Situácií, kedy využijete dve obrazovky súčasne, je však oveľa viac (napr. fotenie).

Zdroj: LG

LG taktiež do zariadenia pridáva možnosť aktivácie dvoch prednastavených aplikácií jediným dotykom.

TIP REDAKCIE
Apple neurobí nič navyše: Touch ID v displeji iPhone 14 nebude, plynulé displeje si ponechajú len drahšie modely

Čo sa týka špecifikácií, LG Wing poháňa čipset Snapdragon 765G, ktorý možno nájsť aj v interiéri LG Velvet. Pod kapotou nájdeme tiež 8 GB operačnej pamäte, až 256 GB interného úložiska a 4 000 mAh batériu.

Zdroj: LG

Zadnú stranu smartfónu obýva trojica fotoaparátov s rozlíšeniami 64 Mpx, 13 Mpx a 12 Mpx. Predný fotoaparát ponúka rozlíšenie 32 Mpx.

Toto všetko je zabudované do tela s hrúbkou 11 mm. Zariadenie je teda podstatne hrubšie ako väčšina bežných smartfónov.

Na informácie ohľadom dostupnosti či ceny si ešte musíme počkať.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať