Možná podoba

Veľké sklamanie: Smartfón s rolovateľným displejom od LG zrejme nikdy neuvidíme

Všetko tomu nasvedčuje.

Prvý smartfón s rolovateľným displejom zrejme nepríde od LG. Podľa najnovších správ z Južnej Kórey, na ktoré upozornil web Droid Life, mala kórejská spoločnosť posunúť svoj produkt na neskorší dátum. Veci sú však oveľa komplikovanejšie.

Nie je žiadnym tajomstvom, že LG a jeho smartfónom sa v posledných rokoch príliš nedarí. Strata výrobcu sa mala v priebehu posledných piatich rokoch naakumulovať na hodnotu takmer 5 miliárd dolárov, čo je dôvod, prečo uvažuje o úplnom opustení priemyslu so smartfónmi.

Údajne už oslovil dodávateľov potrebných súčiastok so správou, že práce na zariadení musia byť pozastavené. Žiaľ, ak sú tieto informácie pravdivé, je vysoko pravdepodobné, že smartfón s rolovateľným displejom od LG nikdy neuvidíme.

LG Rollable
LG Rollable

LG je v strate už 23 kvartálov po sebe

Spoločnosť je na tom naozaj biedne. Okrem toho, že trpí enormnými finančnými stratami, na trhu si aktuálne pripisuje len približne 2-percentný podiel. V strate má byť pritom už 23 kvartálov po sebe.

TIP REDAKCIE
MediaTek, ARM a Tencent chystajú niečo veľké: Ray-tracing v smartfónoch je blízko!

Je to skutočne obrovská škoda. V januári minulého roku firma získala nového riaditeľa, ktorý sľúbil, že sa pokúsi chod udalostí otočiť o 180 stupňov. Žiaľ, nepodarilo sa mu to.

Keď si dáme všetky okolnosti dokopy, všetko nasvedčuje tomu, že predmetný smartfón sa nám nikdy neukáže. Stále však čakáme na oficiálne informácie, čo znamená, že ešte nie je všetko stratené.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať