casio g-shock

Casio predstavilo prvé hodinky G-SHOCK so systémom Wear OS

Systém Wear OS bol doteraz prítomný len v sérii hodiniek Casio Pro Trek.

Legendárny rad odolných hodiniek Casio G-SHOCK sa rozrástol o nový model, ktorý je výnimočný tým, že ho poháňa operačný systém Wear OS od Google.

Nové hodinky G-SHOCK (GSW-H1000) s operačným systémom Wear OS nestrácajú žiadnu zo svojich obrnených vlastností. Novinka je súčasťou série G-SQUAD PRO. Mohutný obal hodiniek z gumy odolá nešetrnému zaobchádzaniu a nárazom.

Hodinky sú tiež vhodné na plávanie a ponáranie, o čom vypovedá vodotesnosť 200M. Výbornú ochranu proti korózii zabezpečí titán, z ktorého je šasi hodiniek vyrobené. Hlavné tlačidlo je pre zmenu vyrobené z hliníku.

casio
Foto: Casio

Smart hodinkám G-SHOCK nechýba optický snímač tepu, kompas, senzor nadmorskej výšky a tlaku vzduchu, akcelerometer, gyrometer alebo zabudované GPS.

Dvojvrstvový displej kombinuje výhody vždy zapnutej monochromatickej obrazovky s farebným LCD displejom, ktorý je vhodný napríklad na zobrazovanie mapových podkladov.

casio g-shock
Foto: Casio

Športovci môžu využiť 24 interiérových tréningov alebo 15 režimov aktivity určených do vonkajších podmienok. Samozrejmosťou je beh, cyklistika, plávanie, ale aj extrémnejšie športy ako surfovanie a snowboarding.

G-SHOCK a Wear OS: Aké sú (ne)výhody?

Platforma Wear OS zaistí prístup k upozorneniam, množstvu aplikácií a taktiež k digitálnej asistencii. Výdrž na jedno nabitie neoslní. Pri používaní farebného LCD displeja dosahuje 1,5 dňa. Naopak, prevádzka v úspornom režime s čiernobielym zobrazením zabezpečí výdrž na úrovni jedného celého mesiaca.

casio g-shock
Foto: Casio

Cena? Podľa serveru Engadget 700 dolárov na americkom trhu. V Spojenom kráľovstve budú zákazníci potrebovať 600 libier. Cenu v eurách zatiaľ nepoznáme, hýbať sa ale bude na podobnej úrovni. Prezentáciu funkcií a vlastností nájdete na webe výrobcu.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať