facebook sparked

Facebook vymýšľa ďalšiu zoznamku, tentokrát sa zameral na video

V roku 2019 predstavil Facebook službu Dating, ktorá má konkurovať zoznamovacej aplikácii Tinder a podobným aplikáciám. Na našom a ďalších viac ako 30 trhoch je zoznamka Dating dostupná od októbra 2020.

Nie je úplne známe, aký úspech služba Dating zaznamenala, respektíve ako intenzívne ju ľudia používajú. Je možné, že veľa vody nenamútila. Facebook totižto špekuluje s ďalšou zoznamkou, ktorá má byť trochu iná. Pomenoval ju Sparked, informuje o nej server The Verge.

Sám Facebook hovorí o experimente, nie je teda vôbec isté, či sa služba Sparked dostane do bežnej používateľskej praxe. V každom prípade vieme, na akom princípe funguje.

facebook sparked
Foto: sparkedapp.com/The Verge

Aplikácia zabezpečí dvom ľuďom rýchle rande prostredníctvom organizovaného videohovoru. Ten nebude trvať dlhšie ako 4 minúty. Pokiaľ si osoby padnú do oka a budú súhlasiť s ďalším online stretnutím, druhý videohovor potrvá maximálne 10 minút.

TIP REDAKCIE
Photoshop v internetovom prehliadači: Adobe predstavil webovú verziu obľúbeného programu

Ak druhé rande dopadne rovnako dobre, zaľúbenci si až potom môžu vymeniť kontaktné údaje a ďalej pokračovať v komunikácii cez e-mail, Messenger alebo trebárs Instagram. Oficiálny web služby Sparked už nie je v tejto chvíli dostupný.

Podľa The Verge sa do zoznamky prihlasuje cez účet na Facebooku, prihlásení používatelia ale musia zotrvať na čakacej listine. Dôvodom je, že pracovníci Facebooku prihlásené účty najskôr skontrolujú.

Službu Sparked tvorcovia sprístupnili malej skupine používateľov iba formou webového rozhrania. Vyhradená mobilná aplikácia pre iOS a Android by mohla vzniknúť neskôr, ak bude o rýchle video randenie patričný záujem.

V krátkom čase ide už o druhý experiment v podaní Facebooku. Pred pár dnami začal testovať aplikáciu Hotline, vlastnú alternatívu k rýchlo sa rozvíjajúcej audio četovacej aplikácii Clubhouse.

Ako tieto pokusy dopadnú, ukáže až čas a najmä záujem zo strany používateľov.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať