Facebook Dating: Online zoznamka je dostupná v 32 krajinách Európy vrátane Slovenska

Spoločnosť Facebook predstavila v roku 2019 na konferencii F8 nový online nástroj, prostredníctvom ktorého si môžete nájsť svoju životnú lásku.

Spoločnosť Facebook predstavila v roku 2019 na konferencii F8 nový online nástroj, prostredníctvom ktorého si môžete nájsť svoju životnú lásku. Facebook Dating, ako sa zoznamka nazýva, je konkurenciou pre Tinder a ďalšie podobné aplikácie na zoznamovanie.

Zoznamka Facebook Dating mala byť v Európe spustená už vo februári, symbolicky na sviatok svätého Valentína. Tvorcovia ale spustenie služby odložili na neurčito. V Európe sa oficiálne spúšťa až od dnešného dňa, ako informuje The Verge.

Služba je tak po novom dostupná okrem USA a ďalších oblastí v 32 krajinách Európy, pričom tvorcovia neobišli ani Slovensko či susednú Českú republiku. Celkovo je služba dostupná v 50 krajinách sveta. Podľa zdrojov ponúka zoznamka v Európe rovnaké funkcie ako na americkom trhu.

Facebook na začiatku odporučí 9 kontaktov, o ktorých si myslí, že by ste si mohli vzájomne rozumieť. V zoznamke ale nebude navrhovať osoby z vašich súčasných priateľov.

Facebook Dating
Facebook Dating

Ak sa vám niektorá osoba páči, uložíte si ju do zoznamu ľudí, s ktorými by ste sa chceli zoznámiť. Ostatní používatelia služby Dating ale váš zoznam neuvidia. Upozornenie dostanete až vtedy, keď nastane zhoda (match). Čiže potom, ako si vás do svojho zoznamu pridá osoba, ktorú ste si pridali aj vy do toho svojho.

Facebook Dating

Ak si napríklad vyberiete svoju tajnú lásku zo strednej školy, no tá o vás záujem neprejaví, resp. vás stále ignoruje tak ako na strednej, Facebook ju nebude informovať o tom, že ste prejavili záujem o zoznámenie.

Zoznamka zatiaľ nie je dostupná ako samostatná aplikácia. Je integrovaná do hlavnej mobilnej aplikácie Facebook formou záložky (hamburger menu na hornej lište).

V našej aplikácii zoznamku zatiaľ nevidíme, službu tvorcovia zrejme spúšťajú postupne. Či bude Facebook Dating úspešnou a používanou službou ukáže až čas. Ostrieľaní konkurenti Tinder či Badoo sú ale dôkazom, že by to malo fungovať.

Aktualizované: 22. 10. 2020, 13:58

Služba Facebook Dating sa už zobrazuje aj v mobilnej aplikácii Facebook na Slovensku. Informácie v texte sme upresnili.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať