Instagram

Skryté lajky na Instagrame? Sociálna sieť testuje novú funkciu

Uvítali by ste takúto možnosť?

Na čo presne slúžia sociálne siete? Tento pojem sa dnes spája s mnohými definíciami, no asi sa všetci zhodneme, že pôvodne slúžili na umožnenie komunikácie medzi ľuďmi, ktorí boli od seba vzdialení hoc aj tisícky kilometrov. Samozrejme, táto možnosť je ich primárnou úlohou aj dnes, no ani zďaleka nie je jedinou.

V dnešnej dobe sú sociálne siete zamerané nielen na bežných užívateľov, ale aj na spoločnosti či tzv. influencerov a ich marketing. Pre mnohých z nich dokonca predstavujú bonusový príjem, ktorý sa pohybuje v rozmedzí (minimálne) celých stoviek eur.

Jedným z najväčších hráčov na trhu je Instagram. Ako asi všetci vieme, táto sociálna sieť slúži predovšetkým na zdieľanie fotografií a videí, ktoré majú ostatní možnosť hodnotiť prostredníctvom komentárov, lajkov či zdieľaní.

Mnohých ľudí, ktorí túto sieť aktívne používajú, teší, keď ich príspevok získava lajky. Poniektorí si na tom doslova zakladajú a kvalitu príspevkov tak hodnotia podľa toho, koľko “srdiečok” pod nimi svieti.

Nájdu sa však aj takí, ktorým na lajkoch jednoducho nezáleží. A práve na túto skupinku užívateľov je zameraná nová funkcia, ktorú Instagram aktuálne testuje.

TIP REDAKCIE
YouTube testuje novú funkciu: Algoritmus za vás vyberie 20 videí a stiahne ich pre offline pozerenie
instagram
FOTO: Wccftech

Instagram testuje možnosť skrytia počítadla lajkov

Približne pred mesiacom si poniektorí užívatelia začali všímať, že počítadlo lajkov pod ich príspevkami odrazu zmizlo. Spočiatku si mysleli, že ide o chybu, no v skutočnosti sa títo užívatelia stali obeťami experimentu, informuje Pocketnow. Pochopiteľne, nie každý je s niečím takým stotožnený.

Šéf Instagramu, Adam Mosseri, sa preto rozhodol predmetný experiment vykonať trochu odlišným spôsobom. Pre malú časť užívateľov sprístupnil funkciu, ktorá im umožňuje vypnúť zobrazovanie lajkov pod príspevkami ostatných. Počítadlo je však možné vymazať aj spod vlastných príspevkov.

Túto možnosť netestuje len Instagram. Pre podobný krok sa rozhodla aj materská spoločnosť Facebook. Ani jedna z týchto sociálnych sietí však nepotvrdila, kedy a či vôbec sa funkcia stane súčasťou stabilných verzií.

Aký je váš názor? Ak by ste mali k dispozícii možnosť vypnúť zobrazovanie lajkov, spravili by ste tak?

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať