Elektromobil Xiaomi má byť cenovým trhákom: Cena má začínať na 13 000 €!

Xiaomi plánuje narušiť trh s elektromobilmi.

Čínske Xiaomi prirástlo k srdcu tisícom Slovákov po celej republike. Niet sa čomu čudovať – vyrábajú naozaj kvalitné zariadenia za ľudové ceny, ktoré jednoducho fungujú. Spoločnosti je však akosi tesno, a tak hľadá spôsob ako ďalej rozširovať svoje pôsobenie. Po 11 rokoch tak výrazne zmení pole pôsobnosti.

Zakladateľ spoločnosti nedávno v súvislosti s 11-tym výročím založenia spoločnosti usporiadal stream, na ktorom odpovedal na otázky fanúšikov. Tých prirodzene zaujímajú nové informácie o chystaných elektromobilov. Lei Jun preto na čínskej sociálnej sieti vytvoril krátky dotazník, v ktorých sa fanúšikov pýtal, aký typ vozu by mala firma vyrobiť, koľko by mal stáť a či by sa mal predávať pod značkou Xiaomi alebo či by mali vytvoriť nový brand.

Gizmochina z prepisu rozhovoru usúdil usúdil, že pôjde o sedan alebo SÚV. S najväčšou pravdepodobnosťou tak výrobca využije výrobné linky niektorého z partnerov, aby celý proces výrazne urýchlil.

Xiaomi elektromobil
Xiaomi nedávno investoval do automobilky Xpeng

Elektromobil Xiaomi: Aká bude cena?

Čo sa ceny týka, tam má Xiaomi ostať verné svojim koreňom. Cena sa má totiž pohybovať na úrovni od 13 000 € do 40 000 €. To je veľmi prijateľné rozpätie, ktoré určite poteší nejedného záujemcu a fanúšika spoločnosti.

TIP REDAKCIE
Apple predstavil MacBook Pro pre rok 2021: Majú 120 Hz displej, šialený výkon a dôležité porty!

Pre nás na Slovensku bude kľúčovou informáciou to, či bude spoločnosť elektromobily predávať aj mimo Čínu. Ak by sa tak stalo, tradiční európski a americkí výrobcovia by mali o konkurenciu navyše. Otázkou však ostáva, či by takýto elektromobil Slováci kúpili.

Total
45
Zdieľaní
Total
45
Zdieľať