oneplus 9R

To netrvalo dlho: Užívatelia OnePlus 9 Pro hlásia problémy s prehrievaním

Pri natáčaní, fotení či dokonca aj úvodnom nastavovaní.

Spoločnosť OnePlus nedávno predstavila dvojicu najnovších vlajkových lodí. Okrem štandardného modelu v podobe OnePlus 9 sme sa dočkali aj o niečo drahšieho, no o to vybavenejšieho top-end prevedenia s označením OnePlus 9 Pro. Je však rozdiel, ako zariadenie vyzerá na papieri a ako funguje v skutočnom svete, v rukách užívateľa.

Toto platí pre azda každý produkt vo sfére spotrebnej elektroniky, teda aj pre smartfóny. A OnePlus 9 Pro nie je výnimkou. Len pomerne krátko po oficiálnom debute sa totiž užívatelia začali sťažovať na problémy s prehrievaním, informuje server Android Authority.

OnePlus 9 Pro má problém, sťažnosti poukazujú na rôzne prípady

Sťažnosti spomínajú aj konkrétne prípady. Jedna z nich hovorí, že sa smartfón doslova rozpálil približne po minúte natáčania 4K videa pri snímkovaní 60 FPS. Ďalší užívateľ napísal, že na priamom slnku nemohol ani len fotiť bez toho, aby sa smartfón neprehrial. OnePlus 9 Pro totiž v prípade vysokej teploty zobrazí užívateľovi varovanie a automaticky zablokuje niektoré funkcie, vrátane aplikácie fotoaparátu.

oneplus 9 a oneplus 9 pro
OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro

Sťažnosti pomerne často spomínajú problém prehrievania aj v spojitosti s nabíjaním. Jeden z užívateľov dokonca dostal varovanie o prehriatí zariadenia ešte predtým, než vôbec dokončil úvodné nastavenie. Vo viacerých prípadoch zvýšená teplota vedie k výraznejšej spotrebe batérie.

Riešením môže byť aktualizácia softvéru

Kde je teda problém? To zatiaľ presne nevieme. Užívateľov, ktorí majú so zariadením podobné problémy, môže byť oveľa viac. Je však možné, že chyba je v softvéri. Ak by tomu tak skutočne bolo, spoločnosti by ako riešenie mala poslúžiť správna aktualizácia.

Toto sú však len hypotézy. OnePlus sa k problému doposiaľ oficiálne nevyjadril.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať