Xiaomi spravil to, čo Apple nedokázal: Číňania vyrobili nabíjačku AirPower

Inžinieri Xiaomi prišli s riešením problému, s ktorým si Apple nevedel dať rady.

Xiaomi sa v začiatkoch pri dizajnových rozhodnutiach netajil tým, že im ako vzor slúžila americká firma z Cupertina. Niekedy bolo na prvý pohľad náročné rozpoznať Xiaomi od iPhonu a to isté platilo aj pri príslušenstve. To už však nejakú dobu už neplatí a dokonca môžeme hovoriť aj o tom, že čínsky výrobca má v istých aspektoch navyše.

Apple totiž pred niekoľkými rokmi novinárom ukázal render bezdrôtovej nabíjačky Apple AirPower. Spoločnosť tvrdila, že je jedno, kam iPhone či slúchadlá AirPods položíte, nabíjačka ich bude schopná nabiť. To je v technologickom svete veľká vec. Tí, ktorí majú väčšiu bezdrôtovú nabíjačku iste vedia, že na nabitie zariadení musia byť položené na špecifickom mieste, v ktorom sa nachádza nabíjacia cievka.

Inžinieri amerického giganta však od nabíjačky AirPower dali ruky preč a začali tvrdiť, že takéto riešenie je prakticky nemožné. Ako jeden z dôvodov, kvôli ktorému to možné nie je, výrobca citoval prílišné prehrievanie. O chystanom príslušenstve sa tak začalo hovoriť stále menej a menej, až ju nakoniec Apple prestal spomínať úplne.

Xiaomi
Bezdrôtová nabíjačka má výkon 80 W alebo 3x 20 W súčasne.

Xiaomi nabíjačka: 19 cievok, 3 zariadenia,výkon 20 W a cena do 100 €

To, čo nezvládli Američania sa tak rozhodli „opraviť“ Číňania. Inžinieri čínskeho Xiaomi totiž boli presvedčení, že to možné je a nakoniec sa im to aj podarilo. Nabíjačku firma predáva pod jednoduchým názvom „Bezdrôtová nabíjacia podložka“. V jej vnútri sa schováva až 19 indukčných cievok, ktoré zvládnu nabíjať 3 zariadenia súčasne pri výkone 20 W pre každé jedno z nich.

TIP REDAKCIE
Muž z Indie si objednal iPhone 12. V krabičke našiel dve mydlá

Xiaomi sa tak s najväčšou pravdepodobnosťou podarilo vyriešiť hlavný problém s prehrievaním, nad ktorým zlomili palicu najšikovnejší ľudia v Apple. Xiaomi si za ňu v domovskej Číne pýta 599 jüanov, čo je v prepočte 77,84 € bez DPH (93,50 € s DPH).

Total
42
Zdieľaní
Total
42
Zdieľať