iPhone 11 Pro Max - Nový z výkupu

Americkým tínedžerom Android nevonia: iPhone milujú viac než kedykoľvek predtým

Dorast v USA si iPhone nevie vynachváliť.

Tínedžeri v Spojených štátoch sa nevedia nabažiť iPhonov. Vyplýva to zo štúdie od investičnej firmy Piper Sandler, ktorá zistila, že až 9 z 10 tínedžerov v krajine používa iPhone, píše Android Authority.

Dáta pochádzajú z ankety, ktorá skúmala 7 000 ľudí naprieč 47 štátmi. Priemerný vek opýtaných bol pritom len 16 rokov. Až 88 % opýtaných pritom povedalo, že vlastní iPhone. Ešte viac opýtaných (90 %) povedalo, že ich ďalším telefónom bude jednoznačne smartfón z dielne Apple. Ide o doteraz najvyššie čísla.

To, že je Apple medzi mladými ľuďmi veľmi populárnou voľbou nie je prekvapujúce. Predchádzajúci prieskum poukázal na to, že iPhony tvorili 50 % predaných smartfónov v Severnej Amerike. Ich popularita pritom stúpa na úkor Android telefónov. Opäť, aj v tomto smere ide o rekordné čísla v prospech americkej firmy.

Apple iPhone 11 Pro Max
iPhone je v USA extrémne populárny

Úspešný nie je len iPhone

Firme sa pod vedením Tima Cooka darí aj v ďalších aspektoch. Apple Pay, platobná metóda, ktorá je veľmi populárna aj na Slovensku, je medzi mladými absolútnym hitom, ktorý prekonalo len platenie hotovosťou.

Treba však podotknúť, že tieto dáta pochádzajú z USA, na Slovensku je situácia iná. Slováci totiž preferujú Android smartfóny, z ktorých si najčastejšie vyberajú Samsung. Či sa juhokórejskému (alebo akémukoľvek inému) výrobcovi podarí narušiť dominanciu Apple, nateraz ostáva otázne.

Porovnajte si aktuálne ceny modelu iPhone 12 Pro

Total
29
Zdieľaní
Total
29
Zdieľať