iPhone 11 Pro Max - Nový z výkupu

Americkým tínedžerom Android nevonia: iPhone milujú viac než kedykoľvek predtým

Dorast v USA si iPhone nevie vynachváliť.

Tínedžeri v Spojených štátoch sa nevedia nabažiť iPhonov. Vyplýva to zo štúdie od investičnej firmy Piper Sandler, ktorá zistila, že až 9 z 10 tínedžerov v krajine používa iPhone, píše Android Authority.

Dáta pochádzajú z ankety, ktorá skúmala 7 000 ľudí naprieč 47 štátmi. Priemerný vek opýtaných bol pritom len 16 rokov. Až 88 % opýtaných pritom povedalo, že vlastní iPhone. Ešte viac opýtaných (90 %) povedalo, že ich ďalším telefónom bude jednoznačne smartfón z dielne Apple. Ide o doteraz najvyššie čísla.

To, že je Apple medzi mladými ľuďmi veľmi populárnou voľbou nie je prekvapujúce. Predchádzajúci prieskum poukázal na to, že iPhony tvorili 50 % predaných smartfónov v Severnej Amerike. Ich popularita pritom stúpa na úkor Android telefónov. Opäť, aj v tomto smere ide o rekordné čísla v prospech americkej firmy.

Apple iPhone 11 Pro Max
iPhone je v USA extrémne populárny

Úspešný nie je len iPhone

Firme sa pod vedením Tima Cooka darí aj v ďalších aspektoch. Apple Pay, platobná metóda, ktorá je veľmi populárna aj na Slovensku, je medzi mladými absolútnym hitom, ktorý prekonalo len platenie hotovosťou.

Treba však podotknúť, že tieto dáta pochádzajú z USA, na Slovensku je situácia iná. Slováci totiž preferujú Android smartfóny, z ktorých si najčastejšie vyberajú Samsung. Či sa juhokórejskému (alebo akémukoľvek inému) výrobcovi podarí narušiť dominanciu Apple, nateraz ostáva otázne.

Porovnajte si aktuálne ceny modelu iPhone 12 Pro

Total
2
Zdieľaní