ipad pro

Študenti v Edinburghu dostanú vlastný iPad. Celkovo sa ich má rozdať až 39 tisíc

“Edinburgh Learns for Life”.

Škótske školstvo plánuje výrazne modernizovať výučbu. Vďaka iniciatíve “Edinburgh Learns for Life” dostanú študenti v meste Edinburgh vlastný iPad od spoločnosti Apple. Celkovo sa ich má rozdať až 39 tisíc, informuje Gizmochina.

Nárok na iPad bude mať každý študent vo veku od 10 do 17 rokov. Ako sa to Škótsku podarilo? Predovšetkým vďaka pomerne tučnému grantu o výške 17,6 milióna libier, čo v prepočte vychádza na približne 20 miliónov eur.

Rozdávanie iPadov bude prebiehať postupne, a to od septembra až do konca tohto roku. 27 tisíc nových tabletov poputuje k študentom a pracovníkom v školskej sfére. Neskôr sa rozdá ďalších 12 tisíc, podľa všetkého repasovaných modelov.

iPad Pro

iPady posilnia spoluprácu medzi učiteľmi a študentmi

Mesto tak výrazne posilní a zároveň modernizuje prepojenie medzi študentmi a školami. “Ide o veľmi zaujímavý projekt, ktorý dramatický zmení učenie a študovanie na našich školách,” tvrdí Ian Perry, člen mestskej rady. Okrem toho spomína, že poskytnutie týchto zariadení žiakov motivuje a povedie nielen k zlepšeniu študijného prostredia, ale aj k vyššej kreativite či posilneniu spolupráce medzi učiteľmi a študentmi.

Je potešujúce vidieť, že sa školy snažia modernizovať. Nové technológie predsa len dokážu mnohé veci výrazne uľahčiť. Hádam sa niečoho takého v budúcnosti dočkáme aj u nás, na Slovensku.

Takto vyzerajú aktuálne cenovky Apple iPad Pro 11