ipad pro

Zjednotená aplikácia Office od Microsoftu je dostupná aj pre iPady

Word, Excel, PowerPoint a OneNote v jednej appke.

Začiatkom minulého roka predstavila spoločnosť Microsoft novú verziu kancelárskej aplikácie Office, ktorá zlučuje nástroje Word, Excel, PowerPoint a OneNote.

Všetky tieto nástroje sa teda nachádzajú takzvane pod jednou strechou. Používateľ preto už nemusí sťahovať každý nástroj zvlášť ako samostatnú aplikáciu. Microsoft zjednotenú aplikáciu testoval od novembra 2019.

Začiatkom roka 2020 sa dostala do zariadení s OS Android a iOS. Žiaľ, používatelia tabletov iPad od Apple sa vtedy museli uspokojiť s pôvodným riešením. To už našťastie neplatí.

office
Foto: Microsoft

Vývojári konečne optimalizovali zjednotenú aplikáciu Office aj pre tablety iPad, informuje The Verge. Balíček nástrojov obsahuje niekoľko užitočných funkcií, ktoré uľahčujú kancelársku prácu na mobilnom zariadení.

Vhod padne možnosť rýchleho vytvorenia PDF dokumentu, podpisovanie dokumentov pomocou stylusu Apple Pencil alebo jednoduchý prevod informácií z obrázkov do textovej a tabuľkovej podoby.

Microsoft do aplikácie zaradil niekoľko funkcií, ktoré sú špeciálne určené pre tablety iPad. V poslednej dobe tiež pribudla podpora pre myš a trackpad, čo prácu na tablete ešte viac uľahčuje.

TIP REDAKCIE
200 Mpx senzor od Samsungu vyceril zúbky: Fotografia pokryla 616 štvorcových metrov!

Zjednotenú aplikácia Microsoft Office nájdete v obchode Apple App Store.

Porovnajte si ceny Apple iPad Air (2020) u slovenských predajcov: