Apple predstaví nové produkty 20. apríla, uvidieť by sme mali iPad Pro a AirTags

Udalosť sa mala konať 23. marca, nakoniec sa jej dočkáme tento mesiac.

Pred veľkou konferenciou WWDC 2021, ktorá sa odohrá v júni, Apple naplánoval ešte jedno podujatie. To sa uskutoční 20. apríla a počas neho by sme mali spoznať hneď niekoľko nových hardvérových produktov.

Oficiálnu informáciu o konaní podujatia spoločnosť Apple doposiaľ nezverejnila. Prezradila ju však digitálna asistentka Siri. Stačí sa jej opýtať, kedy Apple uskutoční najbližšie podujatie, poznamenáva MacRumors.

apple
Foto: MacRumors

Vzhľadom na súčasnú situáciu prebehne predstavovanie noviniek online, podujatie sa bude vysielať prostredníctvom YouTube a webovej stránky spoločnosti.

Čo všetko Apple predstaví?

Povráva sa o nových modeloch tabletov iPad Pro. Aktualizácie by sa mali dočkať 11-palcové a 12,9-palcové verzie. Hlavné vylepšenie má predstavovať obrazovka typu MiniLED s kvalitnejším a kontrastnejším zobrazením obsahu.

Existuje tiež dobrá šanca, že Apple konečne predstaví lokalizačné prívesky AirTags. Špekuluje sa o nich dlhšie. Medzitým Samsung vyrukoval s vlastným obdobným riešením, ktoré sa nazýva SmartTag. Firmy tak prevzali ideu spoločnosti Tile, ktorá vlastné sledovacie prívesky predáva od roku 2015.

Okrem vyššie uvedených produktov by sa na pódiu udalosti mohli ocitnúť aj slúchadlá AirPods 3 alebo vynovená Apple TV. Podľa pôvodných správ mal Apple hardvérové novinky predstaviť 23. marca, čiže minulý mesiac.

Časový sklz mohol byť spôsobený nedostatkom polovodičových komponentov na celosvetovom trhu, ktorý ovplyvňuje produkciu automobiliek a výrobcov spotrebnej elektroniky. Apple v tomto smere zrejme výnimkou nie je.

Porovnajte si aktuálne ceny vlajkového modelu iPhone 12 Pro Max