AKTUÁLNE: Máte doma túto nabíjačku? POZOR, sťahujú ju z trhu, hrozí úraz elektrickým prúdom!

Obchodná inšpekcia varuje pred nabíjačkou, ktorá vás môže zabiť.

Na trhu sú stovky rôznych doplnkov pre smartfóny, tablety či notebooky. Nie všetky sú však rovnako kvalitné, o čom svedčí aj zistenie Českej obchodnej inšpekcie (ďalej len ČOI). Tá totiž zistila, že model SWISSTEN CLT304 nevyhovuje prísnym pravidlám a pre ľudí predstavuje vysoké riziko úrazu elektrickým prúdom.

Na zistenie upozornil server Svět Androida. „Česká obchodná inšpekcia zistila na trhu v ČR nebezpečnú USB nabíjačku, ktorá môže znamenať pre spotrebiteľov vysoké riziko úrazu elektrickým prúdom. Ide o výrobok USB nabíjačka SWISSTEN CLT304. Česká obchodná inšpekcia uložila zákaz dodávania výrobku na trh a okamžité stiahnutie výrobku z trhu,“ píše sa vo vyhlásení ČOI.

Ak máte doma túto nabíjačku, prestaňte ju používať.
Ak máte doma túto nabíjačku, prestaňte ju používať.

Podľa zistení ČOI nabíjačka pre zákazníkov predstavuje vysoké riziko úrazu elektrickým prúdom až spôsobenie smrti spotrebiteľa tým, že sa užívateľ dotkne USB konektoru na tele výrobku, na ktorom sa objaví nebezpečné sieťové napätie 230V v dôsledku prerazenia nedostatočnej izolácie medzi primárnou a sekundárnou časťou výrobku.

Máte túto nabíjačku? Hrozí úraz

Okrem toho tiež objavila nevyhovujúce označenie výrobku. Na zariadení totiž nebolo uvedené obchodné meno a kontaktná adresa výrobcu. Prítomná nebola ani kontaktná adresa dovozcu a nebola uvedená ani hodnota vstupného prúdu.

TIP REDAKCIE
Tesla má novinku: Výšku poistného vypočíta na základe správania počas jazdy
Obchodná inšpekcia zakazuje jej predaj, sťahuje ju z trhu.

Na trhu je niekoľko overených nabíjačiek od overených výrobcov, preto by ste sa nikdy nemali uspokojiť s nabíjačkou, ktorú nepoznáte. Pri nabíjačkách si treba dávať obzvlášť veľký pozor, keďže pri nich skutočne hrozí úraz, ktorý môže skončiť smrťou.

Total
19
Zdieľaní
Total
19
Zdieľať