apple

Apple oznámil WWDC 2021. Podujatie sa koná v júni

Čo všetko nás čaká?

Apple oficiálne oznámil dátum pre svoje podujatie WWDC 2021. Tento rok sa séria konferencií, kvôli stále pretrvávajúcej pandémii COVID-19, opäť bude konať virtuálne. Začína sa 7. júna a a skončí sa o 4 dni neskôr, teda 11. júna, upozorňuje server 9to5Mac.

Na čo všetko sa môžeme tešiť? Apple pravdepodobne odhalí detaily týkajúce sa softvéru. Na agende má byť iOS 15, macOS 12, watchOS 8 a ďalšie. Konferencie budú dostupné všetkým vývojárom.

Minuloročné WWDC mnohí ľudia chválili. Virtuálna forma je predsa len pre všetkých o niečo menej nákladná, nakoľko záujemcovia nemuseli vynaložiť ďalšie finančné prostriedky na cestovanie do amerického San José. Tim Cook, CEO Apple, sa pochválil, že podujatie malo naprieč všetkými platformami až 22 miliónov pozretí. Dokopy spoločnosť ponúkla fanúšikom 72 hodín obsahu.

wwdc apple
WWDC 2018 (FOTO 9to5mac.com)

WWDC 2021: Čo Apple chystá?

Očakáva sa, že aj tento rok sa bude WWDC tešiť nemalej popularite. Od 7. do 11. júna sa celosvetová komunita vývojárov stretne na jednom online programe, počas ktorého sa budú konať rôzne predstavenia či sedenia. Apple tvrdí, že tohtoročná verzia konferencie ponúkne “jedinečný náhľad do budúcnosti iOS, iPadOS, macOS, watchOS a tvOS”. Rozhodne sa teda máme na čo tešiť.

TIP REDAKCIE
Sony chce žalovať firmu, ktorá predáva bočné kryty na PlayStation 5

Taktiež je možné, že sa nám v júni ukáže aj nový hardvér, nielen softvér. Špecificky sa špekuluje o nových iMacoch a MacBookoch. V tomto smere si však zatiaľ nemôžeme byť istí.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať