mi 11 ultra

Xiaomi potvrdzuje dátum predstavenia vlajkových smartfónov Mi 11 Ultra a Pro

Výrobca pozýva na #XiaomiMegaLaunch.

Spoločnosť Xiaomi stihla predstaviť smartfón Mi 11 ešte pred koncom roka 2020. Stal sa tak prvým zariadením s čipsetom Snapdragon 888 vo výbave. V priebehu februára smartfón dorazil aj na európske trhy, a to s odporúčanou cenou 749 eur.

Už vtedy bolo jasné, že Xiaomi Mi 11 je iba jednou z celej série mobilných noviniek, ktorú výrobca predstaví neskôr. Teraz na sociálnej sieti Twitter potvrdzuje, že k predstaveniu ďalších produktov dôjde 29. marca, teda nadchádzajúci pondelok.

Xiaomi konkrétne zariadenia nespomína. Vzhľadom na objem uniknutých informácií je ale jasné, že predstaví vrcholnú verziu Mi 11 Ultra, ktorej bude sekundovať model Mi 11 Pro. Uvidieť by sme mohli aj skromnejšie vybavený smartfón Mi 11 Lite.

xiaomi
Takto bude vyzerať Xiaomi Mi 11 Ultra podľa dizajnéra Bena Geskina

Xiaomi Mi 11 Ultra podľa doterajších správ očarí 6,81-palcovým AMOLED displejom s ostrým QHD+ rozlíšením a 120 Hz obnovovacou frekvenciou. O výkon sa, samozrejme, postará 5 nm 5G čipset Snapdragon 888 prepojený so 16 GB RAM typu LPDDR5 a 512 GB úložiskom UFS 3.1.

Promptné nabíjanie batérie s kapacitou 5000 mAh zabezpečí adaptér (snáď sa bude nachádzať v balení) s výkonom 67W. Podobne rýchle by malo byť aj bezdrôtové nabíjanie. Okrem toho pozornosť púta extravagantné prevedenie hlavných fotoaparátov, pri ktorých sa bude nachádzať malý sekundárny displej.

Mi 11 Ultra by mal byť vybavený zatiaľ najväčším obrazovým snímačom (1/1,12″) s rozlíšením 50 Mpx. Pochádzať bude z dielne Samsungu. Okrem neho na zadnej strane nájdeme aj dva 48 Mpx fotoaparáty. Pravdepodobne budú riešiť ultra širokú fotografiu a optické priblíženie obrazu. Automatické zaostrovanie by mohol mať na starosti laser.

Mi 11 Pro by mal ponúknuť rovnaký displej a výkon ako Mi 11 Ultra. Popri 50 Mpx hlavnom fotoaparáte sa však na zadnej strane objaví 13 Mpx ultra široký fotoaparát a 5 Mpx snímač s tele objektívom.

Za koľko sa budú novinky predávať, zatiaľ nevieme. Extra priateľské ceny ale očakávať netreba, aj keď by mohli byť v kontexte konkurencie posadené o niečo nižšie. Ako sme spomenuli v úvode, štandardný Mi 11 sa v Európe začal predávať za 749 eur. Verzie Pro a Ultra musia byť zákonite drahšie.

Model Xiaomi Mi 11 je aktuálne dostupný u týchto predajcov

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať