discord

Discord môže skončiť v rukách Microsoftu, hovorí sa o cene 10 miliárd dolárov

Veľký obchod na obzore.

Komunikačná platforma Discord, ktorú dobre poznajú najmä hráči hier, je na predaj. Podľa agentúry Bloomberg ju môže získať softvérový gigant Microsoft, a to za viac ako 10 miliárd dolárov.

Podľa serveru VentureBeat má o platformu Discord záujem hneď niekoľko subjektov. Najväčšie šance na úspech má mať práve Microsoft. Rokovania o prevzatí majú byť dokonca záverečnej fáze, čo znamená, že by sme mohli v krátkom čase uvidieť oficiálne oznámenie o prevzatí.

Stále však ide o nepotvrdené špekulácie. Musíme si preto počkať, ako sa situácia vyvinie.

Discord je strategickou službou, ktorá pomocou hlasovej a textovej komunikácie spája herné spoločnosti s ich najväčšími fanúšikmi. Platforma bola v decembri 2020 ohodnotená na 7 miliárd dolárov.

discord
Foto: Discord

Platformu aktívne používa 140 miliónov používateľov mesačne. Minulý rok vygenerovala príjmy vo výške 130 miliónov dolárov, no zisk nedosiahla. Komunikačná služba je pre používateľov k dispozícii bezplatne. Príjmy generuje prémiové predplatné Nitro, ktoré stojí 9,99 dolárov mesačne.

TIP REDAKCIE
Slováci sú svetoví: Vyvinuli aplikáciu, ktorá dokáže odhaliť prvé príznaky Alzheimera aj Parkinsona!

V minulosti prejavili záujem o službu Discord aj spoločnosti Epic Games a Amazon. K dohode však nedošlo. Microsoft by mohol pomocou Discordu vylepšiť komunikáciu na platforme Xbox. Prémiové členstvo Nitro by sa mohlo stať, teoreticky, súčasťou predplatného Xbox Game Pass.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať