AKTUÁLNE: UPC ide zvyšovať ceny, vyššiu faktúru si nájdu tisíce ľudí

Zdražuje sa v priemere o 0,90 €, a to aj napriek pandémii.

Jeden z najväčších poskytovateľov TV služieb a internetu, UPC, plánuje zdražovanie pre 7,6 tisíca ľudí. Vyplýva to zo zistení Živé.sk, ako aj z komentárov pod príspevkami operátora a čitateľských tipov, ktoré nám prišli. Pre TECHBYTE to v plnom rozsahu potvrdil hovorca spoločnosti Jaroslav Kolár.

Zvyšovanie cien je rozložené do dvoch termínov, a to zdražovanie od 1. apríla 2021 a od 1. mája 2021. V prvej vlne si vyššiu faktúru nájde 4 000 zákazníkov, v druhej vlne ďalších 3 600 zákazníkov.

Cena bude od tohto termínu upravená v závislosti od toho, akú konkrétnu kampaň doteraz využívali, v prieme o 0,90€.

Jaroslav Kolár, hovorca UPC

Úprava ceny sa týka iba menšej časti zákazníkov, nejde o plošné zdražovanie, takéto ani neplánujeme. K 1.4. sa vzťahuje na 4000 zákazníkov a k 1.5. na 3600 zákazníkov, ktorí využívajú už neaktuálne kampane, alebo neaktuálne produkty, ktorým k v nadchádzajúcich dňoch končí vernostné obdobie. Cena bude od tohto termínu upravená v závislosti od toho, akú konkrétnu kampaň doteraz využívali, v prieme o 0,90€,“ potvrdil Kolár.

TIP REDAKCIE
Arm má na konte už 200 miliárd čipov, každú sekundu sa vyrobí 900 nových kusov
UPC
UPC zvyšuje cenu v priemere o 0,90 €.

Prečo UPC zvyšuje cenu?

Upravovať cenu v období pandémie nie je ideálne rozhodnutie. Uvedomuje si to aj UPC, ktoré túto skutočnosť vníma citlivo. Vyššiu cenu argumentuje dvoma dôvodmi. Tým prvým je skutočnosť, že náklady na programový obsah sa každý rok výrazne zvyšujú.

Operátori tak musia platiť dodávateľov programov viac. Tento poplatok sa, ako sa dalo čakať, prenáša na koncového zákazníka vo forme vyššej faktúry. Kolár hovorí, že podobné zvyšovanie cien majú za sebou takmer všetci slovenskí operátori, UPC k tomu pristupuje ako jeden z posledných.

Chcú vylepšiť internet

Zvýšenie cien má sčasti na starosti aj internet, resp. väčší počet ľudí pracujúcich z domu formou home office. UPC preto chce investovať do rozsiahlych zmien na technickej infraštruktúre pre zvýšenie stability, bezpečnosti a kapacity siete.

Rovnako pri cenách za internet sa cena upravuje preto, aby sme zákazníkom naďalej umožnili pohodlne pracovať z home-officu, byť v kontakte s blízkymi alebo sa zabávať online,“ zhŕňa Kolár.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať