DJ Koh

Samsung varuje: Nedostatok čipov zasiahne aj nás. Toto všetko to spôsobí

Samsung vie, že rok 2021 bude náročný. Upozorňuje na vážne problémy.

Svet aktuálne zoviera akútny nedostatok čipov, čo ovplyvňuje rôzne odvetvia. Vieme, že trpí napríklad automobilový sektor, ktorý musel v niekoľkých krajinách, Slovensko nevynímajúc, čiastočne prerušiť výrobu. Problémy s dodávkami tak skoro neskončia, varuje Samsung.

Počas každoročného telefonátu s investormi na to upozornili zástupcovia spoločnosti. Vážny alebo minimálne čiastočný dopad to bude mať aj na niekoľko odvetví, v ktorých Samsung podniká.

Najväčší problém má nastať v druhom a treťom štvrťroku 2021. Stojí za tým, samozrejme, koronakríza, ktorá po celom svete spustila obrovský dopyt po elektronických zariadeniach. Zvýšili sa predaje smartfónov, tabletov, notebookov, televízorov, ale aj herných konzol či komponentov pre počítače. Zjavné je to aj z dostupnosti produktov rôznych spoločností.

Výrazné problémy hlási napríklad Qualcomm, Nvidia, AMD, Intel a ďalší. Fabriky jednoducho nestíhajú vyrábať dostatočný počet čipov. Na trhu chýbajú aj displeje a čipy využívané v automobilovom priemysle, čo má vážny dopad na tempo výroby nových vozidiel.

TIP REDAKCIE
BlackBerry ešte nekončí: Tento rok prinesie na trh 5G smartfón s fyzickou klávesnicou!
Samsung Galaxy Note
Tento rok Samsung nepredstaví obľúbený Galaxy Note

Priamy dopad na Samsung

To, že nejde len o vymyslenú krízu utvrdzuje aj fakt, že tento rok vôbec neuvidíme nový smartfón radu Galaxy Note. Spoločnosť jeho predstavenie presunula až na rok 2022.

„Existuje vážna globálna nerovnováha v ponuke a dopyte čipov v IT sektore. Aj napriek náročnej situácii sa naši obchodní lídri stretávajú so zahraničnými partnermi, aby tieto problémy vyriešili. Je náročné povedať, že problém s nedostatkom čipov bol stopercentne vyriešený,“ povedal bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Samsung, ktorý momentálne pôsobí na poste riaditeľa divízie IT a mobilnej komunikácie.

S nedostupnosťou čipov bojuje aj Foxconn, spoločnosť, ktorá pre Apple zabezpečuje zostavovanie iPhonov.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať