qualcomm

Qualcomm predstavil ďalší čipset. Snapdragon 870 zamieri do „lacnejších“ vlajkových lodí

Spoločnosť Qualcomm je na prelome rokov aktívna. Tesne pred koncom roka 2020 stihla predstaviť čipset Snapdragon 888, ktorý je vyrobený 5nm technológiou.

Spoločnosť Qualcomm je na prelome rokov aktívna. Tesne pred koncom roka 2020 stihla predstaviť čipset Snapdragon 888, ktorý momentálne predstavuje to najlepšie z ponuky výrobcu polovodičových komponentov.

Začiatkom januára Qualcomm pre zmenu vyrukoval s čipsetom Snapdragon 480, ktorý je zaujímavý tým, že prináša 5G technológie do triedy cenovo dostupných smartfónov.

Január ešte ani nestihol skončiť a Qualcomm vytiahol z rukáva ďalšiu novinku, tentokrát čipset Snapdragon 870. Označenie napovedá, že ide o výkonnejší procesor, ktorý ale nedosahuje najvyššiu úroveň sady Snapdragon 888. Pri bližšom pohľade zistíme, že Snapdragon 870 po technickej stránke žiadnou extra novinkou nie je.

Foto: Qualcomm

Čipset totižto nie je ničím iným, ako len vylepšeným 7 nm procesorom Snapdragon 865 Plus. Má rovnaké jadro Kyro 585, pri ktorom mierne stúpol takt z 3,1 GHz na 3,2 GHz.

Rovnaká zostáva grafika (čip Adreno 650), IPS procesor pre spracovanie obrazových informácií (Spectra 480) a taktiež 5G modem (X55). Inžinieri prevzali aj podporu pre technológie Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.2.

TIP REDAKCIE
Samsung predstavil Galaxy Z Flip 3 Bespoke, u nás sa však predávať nebude

Viceprezident spoločnosti Qualcomm Kedar Kondap naznačil, že tento čipset použijú vo svojich zariadeniach kľúčoví partneri, spoločnosti ako Motorola, OnePlus, OPPO či Xiaomi.

Snapdragon 870 sa tak s najväčšou pravdepodobnosťou ocitne v útrobách „cenovo dostupnejších“ vlajkových lodí, ktoré sa v minulom roku spoliehali na schopnosti procesorov série Snapdragon 7xx. Podrobnú špecifikáciu si môžete pozrieť TU.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať