iphone 12 mini

Apple plánuje nový spôsob šírenia aktualizácií iOS, podobá sa na Android

Nové aktualizácie operačného systému a bezpečnostné aktualizácie môžu k užívateľom chodiť ako dva samostatné balíčky.

Apple má pri svojej novej verzii operačného systému iOS, konkrétne iOS 14.5 plánovať nový spôsob šírenia aktualizácie. Spôsob, ktorý údajne zvažuje, sa podobá na ten, ktorý možno vidieť v prostredí Androidu, píše Android Authority.

Nové aktualizácie operačného systému a bezpečnostné aktualizácie totiž môžu k užívateľom chodiť ako dva samostatné balíčky. Majitelia iPhonov by tak získali možnosť inštalovať len tie bezpečnostné aktualizácie, ktoré uznajú za vhodné. To doposiaľ nebolo možné, nakoľko sa vždy schovávali pod novou verziou iOS.

iOS od Apple
iOS 14

Apple by sa priblížil k Androidu

Ak je to pravda, Apple by sa v tomto smere priblížil k systému, aký v prostredí smartfónov s Androidom funguje už dlhé roky. Výrobcovia svoje kúsky o nové aktualizácie obohacujú separátne – zatiaľ čo väčšie aktualizácie operačného systému chodia raz za pár mesiacov, nové bezpečnostné záplaty sú dostupné každý mesiac.

TIP REDAKCIE
Xiaomi sa opäť prekonáva: Xiaomi 11T prichádza na Slovensko, za 499 € získaš špičkový telefón!

Zatiaľ nie je úplne isté, ako to Apple celé vymyslí. Ako však píše 9to5Mac, je možné, že ak nový plán prejde, užívatelia budú musieť pred aktualizovaním na najnovšiu verziu iOS odinštalovať všetky bezpečnostné záplaty. Gigant si ale časom rozhodne na celý proces poctivo posvieti a vymyslí spôsob, ktorý bude pre obidve strany čo najjednoduchší.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať