Nový Galaxy Note tento rok síce nebude, no séria nekončí. Nový model príde v roku 2022

Dôvodov je viacero.

Samsung s radom Galaxy Note nekončí. Zatiaľ. Podľa najnovších informácií, o ktoré sa podelil server Android Authority odvolávajúci sa na Digital Daily, však juhokórejská spoločnosť tento rok nepredstaví nový model.

Pokračovania, resp. nástupcu minuloročného Galaxy Note20, by sme sa mali dočkať až o rok, teda počas 2022. Dôvodom, prečo tohtoročné rozšírenie Samsung plánuje vynechať, má byť Galaxy S21 Ultra. Toto zariadenie ponúka masívne čísla v každom možnom smere a dokonca aj podporu pre inteligentné pero S Pen, čo bola až doposiaľ exkluzivita pre rad zariadenia Note.

Samsung Galaxy Note20 Ultra
Samsung Galaxy Note20 Ultra

Nový Galaxy Note by bol zbytočnou konkurenciou

To však zrejme nie je ten konkrétny dôvod. Primárne má vraj výrobca v úmysle dať šancu svojmu Galaxy S20 Ultra, aby sa na trhu riadne uchytil a predával. Dá sa povedať, že nový Note by ho o plusové čísla len oberal, čo by to znamenalo, že by vznikla zbytočná konkurencia medzi dvoma smartfónmi, ktoré pochádzajú od jedného a toho istého výrobcu.

TIP REDAKCIE
Obrovský pokrok: Americkí chirurgovia úspešne transplantovali prasaciu obličku do ľudského tela!

Ďalším výrazným faktorom má byť nedostatok čipov, ktorý sa nedávno prehupol do krízy. Medzi dopytom a ponukou je veľmi výrazná medzera, pričom nový Note by tejto nepríjemnej situácii rozhodne nepomohol.

Porovnajte si ceny minuloročného Galaxy Note 20 Ultra u slovenských predajcov:

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať