BLESKOVÁ SPRÁVA: Pošta reaguje na aktuálnu situáciu. Mení otváracie hodiny!

Slovenská pošta opäť mení otváracie hodiny. Tentokrát k lepšiemu.

Slovenská pošta oddnes, 18. marca, opäť mení otváracie hodiny svojich pobočiek, informovala v tlačovej správe. Opäť budú otvorené podľa pôvodného rozpisu. Spoločnosť tak ruší obmedzenie z predchádzajúcich týždňov.

Pošta však upozorňuje, že zrušenie obmedzenia nemusí platiť pre všetky pobočky. Na miestach, kde si to pandemická situácia bude žiadať, sa budete môcť stále stretnúť so skrátenou otváracou dobou. Na pobočkách aj naďalej platia prísne protipandemické opatrenia ako napríklad regulované vstupy, vzájomné odstupy a nosenie respirátorov.

Slovenská pošta
Pošta sa vracia k pôvodným otváracím hodinám.

Pošta: Stále platia prísne opatrenia

Pre minimalizovanie rizika šírenia nákazy Covid-19 stále platia protipandemické opatrenia nariadené Úradom verejného zdravotníctva. Všeobecne platí, že v priestoroch pobočiek je počet zákazníkov regulovaný, tzn. v pobočke sa môže nachádzať jeden zákazník na 15 m² alebo 25 m². Zároveň musia byť dodržiavané dvojmetrové vzájomné odstupy, čo platí aj pre zákazníkov, čakajúcich pred pobočkou.

Do priestorov pobočky môžu vstúpiť iba tí zákazníci, ktorí budú mať riadne nasadený respirátor. Odporúčame priniesť si rukavice a vlastné pero, pri úhrade platieb odporúčame uprednostniť platobnú kartu. K dispozícii je aj dezinfekcia rúk,“ informovala.

Spoločnosť skrátila otváraciu dobu začiatkom marca, vďaka zlepšujúcej sa situácii si môže dovoliť vrátiť sa do pôvodného režimu.