Padol exemplárny trest: Za komentár na webe dostal 6 rokov natvrdo

„Ako im chutí ich medicína??? Dobrá práca!??,“ komentoval drastické video s teroristickým obsahom.

To, že písanie komentárov na internete môže mať vážne následky je niečo, o čom by mali vedieť všetci ľudia. Nie všetci si to, bohužiaľ, uvedomujú. Jedným z nich je aj 22-ročný muž z českého Znojma, ktorého krajský súd v Brne odsúdil na 6 rokov väzenia za komentár na webe zvraceny.cz, informoval server Deník.cz a neskôr aj Živě.cz.

Komentár k odpudivému činu teroristického útoku v meste Christchurch na Novom Zélande, pri ktorom zomrelo 51 ľudí a desiatky ďalších boli zranení, dvadsaťdvaročný Čech pravdepodobne ľutuje. Pripomenieme, že počas teroristického útoku agresor celý čin streamoval na Facebooku, čo nakoniec viedlo k sprísneniu pravidiel pri vysielaní naživo.

Mladík na internete vystupoval pod prezývkou SSMAN na verejnom serveri zvraceny.cz, kde nakoniec vyjadril súhlas s útokom na Novom Zélande. Podľa súdu sa tak dopustil trestného činu schvaľovania teroristického útoku. „Nebezpečnosť týchto činov spočíva v tom, že nikdy nevieme, ako je človek ďaleko od slov k činom. Ľudia si bežne myslia, že internet je verejné fórum, kde sa môžu vyjadrovať k čomukoľvek, akokoľvek a bez limitov. Ono to tak nie je,“ povedala štátna zástupkyňa Petra Lastovecká.

TIP REDAKCIE
Apple s novinkami na tento rok skončil. Čo možno očkávať v tom budúcom?
Za komentár dostal 6 rokov väzenia.
Súd bol nekompromisný.

Za komentár 6 rokov natvrdo

Za schvaľovanie teroristického útoku mužovi hrozilo 5 až 15 rokov väzenia. Počas súdneho procesu muž nakoniec komentár ľutoval. Zároveň povedal, že to myslel ako kritiku a s vraždením nijak nesúhlasí. Rozhodnutie súdu nie je právoplatné, muž sa voči rozsudku odvolal.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať