oneplus 9R

OnePlus 9R bude určený pre indický trh, potvrdzuje šéf spoločnosti

V Európe si ho nekúpime.

Dohady o novej sérii smartfónov OnePlus 9 naznačovali, že výrobca popri dvoch smartfónoch a inteligentných hodinkách predstaví ešte jeden smartfón za dostupnejšiu cenu. Nazývať sa má OnePlus 9R.

OnePlus 9 a 9 Pro sú už čiastočne odhalené, hoci k ich oficiálnemu predstaveniu dôjde až 23. marca. Podrobnosti o nových zariadeniach nezdieľali iba známi informátori, ale aj sám výrobca.

Potvrdil spoluprácu so spoločnosťou Hasselblad, ukázal dizajn smartfónov, čo to prezradil o displeji alebo fotoaparátoch. Známa je aj rýchlosť nabíjania či použitie čipsetu Snapdragon 888.

oneplus 9R
Takto vyzerá najlepšie vybavený model OnePlus 9 Pro

Naopak, lacnejší OnePlus 9R sa pred verejnosťou doposiaľ skrýval. Jeho existenciu teraz potvrdzuje šéf spoločnosti OnePlus Pete Lau. Učinil tak v rozhovore pre indický spravodajský web News 18.

Podľa jeho slov bude OnePlus 9R exkluzívne dostupný len na indickom trhu. Pôjde o smartfón s vynikajúcim priemyselným dizajnom a najnovšími technológiami, ktoré zabezpečia výborný používateľský zážitok a rýchle a plynulé reakcie ako pri každodennom používaní, tak pri hraní hier.

Je prirodzené, že šéf spoločnosti vyzdvihuje vlastnosti mobilnej novinky do výšin. Pete Lau však žiadne čísla neprezradil, čo je škoda. Tie by toho o smartfóne OnePlus 9R povedali rozhodne viac.

TIP REDAKCIE
MediaTek, ARM a Tencent chystajú niečo veľké: Ray-tracing v smartfónoch je blízko!

Neoficiálne správy ale spomínajú použitie obrazovky s 90 Hz obnovovacou frekvenciou, čipsetu Snapdragon 690 a 5000 mAh batérie. Operačná pamäť má mať kapacitu 8 GB a interné úložisko 128 GB.

OnePlus 9R sa tak bude zrejme pohybovať na podobnej úrovni ako OnePlus Nord, no možno s ešte dostupnejšou cenou. Podstatná je informácia o výhradnej dostupnosti na indickom trhu. Novinku si teda u nás formou oficiálnej distribúcie nekúpime. Aspoň nie zo začiatku.

Pete Lau okrem iného uviedol, že spolu so smartfónmi OnePlus 9 a 9 Pro predstavia aj svoj prvý nositeľný produkt – hodinky OnePlus Watch.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať