OnePlus Watch ponúknu 46 mm ciferník, sledovanie tepu, SpO2 a viac

Chýbať by im nemalo nič podstatné.

Inteligentné hodinky OnePlus Watch by mal výrobca predstaviť 23. marca, po boku nových smartfónov OnePlus 9 a 9 Pro. Kým schopnosti smartfónov spoločnosť postupne prezentuje, o svojich prvých hodinkách toho zatiaľ veľa neprezradila.

OnePlus Watch našťastie neunikajú pozornosti známych informátorov (Pricebaba), vďaka čomu približne vieme, čo všetko v hodinkách nájdeme. Nič exkluzívne očakávať netreba. Hodinky by ale mali obsahovať takmer všetko, na čo sme zvyknutí pri existujúcich zariadeniach konkurencie.

OnePlus Watch by mali byť dostupné v čiernej a striebornej farbe s ciferníkom o priemere 46 milimetrov. Momentálne nie je známe, či výrobca pripraví aj menší model, ktorý by viac vyhovoval útlejším zápästiam.

Hodinky budú obsahovať obvyklú sadu športovo-zdravotných funkcií. Počíta sa s automatickou detekciou fyzickej aktivity, monitorovaním spánku a nepretržitým meraním tepu v kombinácii so sledovaním nasýtenia krvi kyslíkom.

oneplus watch
Foto: PhoneArena

V zozname tréningových režimov nájdeme popri iných športoch aj plávanie, keďže budú hodinky utesnené podľa normy IP68. Samozrejmosťou bude zobrazovanie upozornení z pripojeného smartfónu. Obsah si budú môcť používatelia uložiť do pamäte s kapacitou 4 GB.

TIP REDAKCIE
Repasovaný iPhone alebo PS5: Orange si k Vianociam pripravil niekoľko noviniek

Hodinky dokážu fungovať aj ako diaľkové ovládanie k televízorom OnePlus. Zrýchlené nabíjanie Warp Charge doplní za 20 minút dostatok energie na to, aby mohli hodinky používateľovi slúžiť počas celého jedného dňa.

Dostupná by mala byť aj LTE verzia s funkciou hlasových hovorov. Operačný systém zdroj nespomína. Pravdepodobne ale OnePlus siahne po systéme Wear OS od Google. Žiaľ, fotky hodiniek sa na verejnosť doposiaľ nedostali, čo je škoda.

Pri tomto type zariadenia je dizajn dôležitejší než pri smartfónoch. Hodinky sú pre mnohých niečo ako šperk, respektíve súčasť osobného štýlu. Uvidíme, koľko si OnePlus za hodinky vypýta. Výhodu oproti skúsenej konkurencii by mohol získať aj nižšou cenou.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať