oneplus 9 Pro

Ako bude fotiť OnePlus 9 Pro? Šéf spoločnosti zverejnil prvé zábery

Pete Lau vyzdvihuje prirodzené farby a minimálne skreslenie.

Hoci budú smartfóny OnePlus 9 predstavené až 23. marca, už teraz nie sú žiadnym tajomstvom. Postupne sa dostali na verejnosť všetky základné parametre vrátane dizajnu, pričom časť z nich zverejnil aj sám výrobca.

V prípade spoločnosti OnePlus ide o overenú stratégiu, ktorú aplikovala aj pri svojich predchádzajúcich produktoch.

Ako už vieme, výrobca sa pri vývoji nových smartfónov spojil s legendárnou spoločnosťou Hasselblad, na základe čoho by sa mohol minimálne najlepšie vybavený model OnePlus 9 Pro dostať do prvej ligy smartfónov s najlepšími fotoaparátmi.

Hlavný snímač obrazu so zrejme 50 Mpx (resp. 48 Mpx) rozlíšením Sony IMX789 by si mal poradiť aj so 4K videom pri 120 FPS. Vďaka pomeru strán 16:11 dokáže snímač zaznamenať fotografie v štandardnom formáte 4:3 a videá s pomerom strán 16:9. Rysuje sa tiež podpora pre RAW formát s 12-bitovou farebnou hĺbkou.

Nemenej zaujímavý je ultraširoký fotoaparát zastúpený senzorom Sony IMX766 s rovnako 50 Mpx rozlíšením. Prepracovaný objektív fotoaparátu by mal takmer dokonale eliminovať skreslenie, ktorým do istej miery trpia všetky ultraširoké fotoaparáty smartfónov.

TIP REDAKCIE
Ľudia minuli na mobilné aplikácie 133 miliárd dolárov, najpopulárnejší je TikTok

Nezostalo len pri slovách. Šéf spoločnosti OnePlus zdieľal na sociálnej sieti Twitter dva ukážkové zábery, ktoré schopnosti fotoaparátov prezentujú.

Pri prvom vyzdvihuje kalibráciu farieb, na ktorej sa podieľala práve firma Hasselblad. Pete Lau pri nej tvrdí, že fotoaparát by nám mal vždy umožniť vidieť svet v jeho prirodzených farbách.

oneplus 9
Foto: Pete Lau/Twitter

Druhá fotka dokazuje elimináciu skreslenia ultraširokého fotoaparátu. Pre porovnanie priložil aj fotografiu zhotovenú „konvenčným ultraširokým fotoaparátom“. Nevieme, akým smartfónom bola zachytená, no zrejme si cielene vybral model, ktorý skresľuje výrazne.

oneplus 9 pro
Foto: Pete Lau/Twitter
oneplus 9 pro
Foto: Pete Lau/Twitter

Pochopiteľne, snímkam publikovaným priamo výrobcom netreba slepo veriť. Kvalitu fotoaparátov preveria až následné testy a určite neujdú ani pozornosti hodnotiteľov z portálu DxOMark.

Porovnajte si ceny modelu OnePlus 8T u slovenských predajcov:

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať