Tesla akú si pamätajú naši rodičia: Česká legenda začína predávať inteligentné zariadenia!

Všetky zariadenia sa budú dať ovládať v jednej aplikácii.

Tesla patriaca Elonovi Muskovi nie je nová a rozhodne nie jediná značka. Jedna dlhú dobu fungovala v Československu. Ak ju nepoznáte, určite ju poznajú vaši rodičia alebo prarodičia. V Československu zohrala obrovský podiel na výrobe takmer čohokoľvek, od žiariviek až po vojenské radary. Bol to štátny podnik, ktorý fungoval dobre, po roku 1989 sa však rozpadol.

Akýsi spirituálny pokračovateľ dynastie je spoločnosť Tesla a.s., ktorá v spolupráci s distribútorom inteligentných produktov Witty Trade, ktorý zároveň pôsobí ako distribútor zariadení Xiaomi, spúšťa projekt Tesla Smart, informoval server Živě.cz.

Tesla
Do portfólia najskôr pridala menšie, lacnejšie kamery.

Najskôr kamery, potom aj Tesla čističky

Spoločnosť má spočiatku začať predávať inteligentné kamery (vonkajšie, aj vnútorné) a inteligentné gadgety pre domácich miláčikov. Neskôr sa však má pustiť aj do náročnejších a drahších zariadení. Tešiť sa tak môžeme na čističky vzduchu, centrálne jednotky a podobne.

TIP REDAKCIE
OSN: Len 2 % Muskovho bohatstva by postačili na záchranu 42 miliónov ľudí pred hladovaním
Predávať chce smart gadgety.

Cieľom Tesly má byť zdravý kompromis medzi kvalitou a cenou, teda podobné hodnoty, aké preslávili aj čínske Xiaomi. Implementácia zariadení do domácností má byť jednoduchá a dostupná pre všetkých. Všetky zariadenia bude možné ovládať cez jednu aplikáciu. „Tesla Smart je rýdzo českou značkou. Tu vznikla a tu sídli. Má kompletne české zastúpenie a tiež pôvodnú a kompletne českú aplikáciu,“ povedal Viktor Hajíček, generálny riaditeľ Witty Trade.

Neskôr chce začať ponúkať aj väčšie zariadenia.

Či sa česká firma dokáže presadiť podobne dobre ako tá americká, ostáva záhadou. Každopádne, je úplne jasné, že skalných fanúšikov si určite nájde. Nostalgia je predsa len veľmi silná emócia.

Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať