erupcia

Erupcia sopky zblízka: Pozrite si zábery z Islandu zachytené dronom

Vulkán Fagradalsfjall.

V noci z minulého piatka na sobotu explodovala na Islande, neďaleko hlavného mesta Reykjavík, sopka Fagradalsfjall. Výbuchu predchádzala séria seizmických otrasov, vulkán sa k životu prebudil po 800 rokoch.

Hoci bola erupcia sopky pomerne malá a nikoho neohrozila, medzinárodné letisko Keflavík preventívne pozastavilo všetky prichádzajúce aj odchádzajúce lety. Neskôr ich opäť povolilo. Výbuch sopky je vždy atraktívnym prírodným divadlom a výnimkou nie je ani vulkán Fagradalsfjall.

erupcia
Erupcia sopky Foto: bangkokpost.com

Tečúca láva prilákala množstvo turistov a zvedavcov, ktorí ju pozorovali z bezpečnej vzdialenosti. Medzi nimi bol aj Bjorn Steinbekk, ktorý sa ponad aktívnym vulkánom preletel so svojim dronom.

Erupcia prilákala nadšencov aj zvedavcov

Jeho dron očividne prežil vysoké teploty napriek tomu, že sa s ním dostal do tesnej blízkosti rozžeravenej lávy. Výsledkom sú jedinečné zábery, ktoré ukazujú činnosť sopky Fagradalsfjall pekne zblízka a z vtáčej perspektívy.

TIP REDAKCIE
Samsung predstavil Galaxy Z Flip 3 Bespoke, u nás sa však predávať nebude
Video: Bjorn Steinbekk
Video: Bjorn Steinbekk

Bjorn Steinbekk zábery publikoval na svojom Instagram účte Off To Iceland, kde nájdete viac úžasných videí a fotiek z Islandu. Navštíviť ho môžete TU.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať