Tesla Model S

Huawei má chystať vlastný elektromobil, prvý model sa môže ukázať ešte tento rok

Huawei sa nevzdáva.

Nie je žiadnym tajomstvom, že čínskemu Huawei a jeho smartfónom sa už dlhší čas veľmi nedarí. Sankcie pretrvávajú, predaje klesajú. To však rozhodne neznamená, že firma končí úplne alebo že sa nechystá experimentovať na iných trhoch. Práve naopak.

Podľa najnovších informácií má Huawei, ako ďalší z mnohých výrobcov, v pláne zavítať do sféry elektromobilov. Práce na jej prvom kúsku vraj sú už v plnom prúde, pričom dočkať by sme sa ho mohli ešte tento rok, informuje server Pocketnow.

Spoločnosť údajne rokovala a stále rokuje s mnohými čínskymi automobilkami, ako napríklad Changan Automobile, ktoré by jej mohli poslúžiť ako centrum veľkovýroby. “Huawei začal s návrhom dizajnu pre svoj elektromobil a kontaktuje domácich dodávateľov s cieľom oficiálne realizovať projekt ešte tento rok, tvrdia tri z dostupných zdrojov.”

Huawei
Huawei

Hlavou projektu je samotný CEO Huawei

Hlavou celého projektu pritom má byť samotný CEO spoločnosti. “Richard Yu, šéf Huawei, ktorý pomohla spoločnosti stať sa jedným z najväčších výrobcov smartfónov, má presmerovať svoje zameranie na elektromobily, tvrdí jeden zo zdrojov.”

Čínsky výrobca našťastie nepôjde po stopách Apple, ktorého elektromobil bude skôr luxusným doplnkom pre špecifickú časť trhu. Práve naopak. Chce, aby boli jeho elektromobily dostupné pre čo najširšiu škálu ľudí.

Biznis s elektromobilmi v poslednom období zaznamenal na území Číny značný nárast. A vyzerá to, že sa to v blízkej budúcnosti len-tak nezmení. Čo sa týka technologického giganta, ten mal v nedávno získať štyri patenty týkajúce sa vozidiel. Cenným prínosom nepochybne budú aj partnerstvá s firmami ako Daimler AG a General Motors.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať