Huawei P50 zrejme ponúkne najväčší fotoaparát vôbec, vyrobí ho Sony

Nový kráľ fotografie?

Huawei má v priebehu blízkej budúcnosti predstaviť nový rad svojich vlajkových lodí – Huawei P50. Síce neprinesú služby Google, no očakáva sa, že ponúknu nový operačný systém HarmonyOS a taktiež, ako už býva zvykom, špičkové fotoaparáty.

Práve fotoaparátov sa týka najnovší únik od informátora Rodent950. Ten na Twitter zverejnil informáciu, že P50 použije zatiaľ nepredstavený snímač od Sony, konkrétne IMX800. Reč má byť o vôbec najväčšom snímači, aký bol kedy vyrobený, aspoň čo sa smartfónov týka. Diagonálny rozmer má činiť až 1 palec.

Okrem veľkosti sa má vyznačovať aj konfiguráciou RYYB (red, yellow, yellow, blue), vďaka čomu bude schopný pozbierať viac svetla, píše TechRadar.

Veľkosť senzora má na výslednú kvalitu snímok obrovský vplyv. Ponúkajú vyššiu kvalitu a dokonca aj lepší výkon pri zlých svetelných podmienkach, resp. slabom svetle.

Snímače väčšiny dnešných smartfónov dosahujú rozmer 1/2 palca. Existujú však aj výnimky, ako je napríklad Samsung a jeho Galaxy S21 Ultra s 1/1,33-palcovým snímačom.

Väčší snímač si však pýta určitú daň, a to vo forme priestoru, ktorý zaberá. Ak sa Huawei skutočne rozhodne použiť tak veľký objektív, môžeme rátať s netradične rozmerným foto modulom. Ďalším problémom môže byť vyššia náročnosť na batériu.

Huawei Mate 40 Pro
Huawei Mate 40 Pro

Huawei P50: Očakávané zostavy fotoaparátov

To však nie je všetko, o čo sa s nami informátor podelil. Zverejnil totiž aj svoje očakávania ohľadom konfigurácie fotoaparátov, ktoré chystané modely ponúknu. Základná verzia v podobe P50 má disponovať hlavným snímačom, širokouhlým senzorom a teleobjektívom. P50 Pro ponúkne to isté, avšak teleobjektív zamení za periskop.

Očakáva sa, že Huawei okrem základnej a vylepšenej verzie ponúkne ešte jednu, a to Huawei P50 Pro Plus, ktorého optika by mala byť kombináciou prvých dvoch modelov. Disponovať by tak mal hlavným snímačom, širokouhlým senzorom, teleobjektívom i periskopom.

Žiaľ, zatiaľ nie je isté, kedy sa nám smartfóny odhalia a ani či vôbec opustia hranice Číny. Rovnako si nemôžeme byť istí ani implementáciou predmetného objektívu, nakoľko ide o informáciu z neoficiálneho zdroja.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať